Instant Gaming EU
 
 

Miyazaki odmawia ujawnienia czasu gry w Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Miyazaki odmawia ujawnienia czasu gry w Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Żaden zagorzały fan FromSoft nie mógłby nie wiedzieć o nadchodzącym DLC: Shadow of the Erdtree do Elden Ring, gdyż gra jest okrzyknięta najbardziej ambitnym tytułem FromSoftware do tej pory. Elden Ring Shadow of the Erdtree ma być również największym DLC, jakie FromSoftware kiedykolwiek wyprodukowało, a wszyscy z niecierpliwością czekają na wiadomości o DLC do tej gry.

W niedawnym wywiadzie na platformie mediów społecznościowych zhuanlan, Miyazaki odpowiedział na niektóre z najgorętszych pytań dotyczących Elden Ring Shadow of the Erdtree, które zostały przetłumaczone i opracowane przez swordandflower z twittera:

W tym wywiadzie Miyazaki został zapytany o czas gry w Elden Ring Shadow of the Erdtree, powody stojące za decyzją o stworzeniu tylko jednego dużego DLC dla Elden Ring i wiele innych pytań dotyczących DLC.

"Elden Ring koncentruje się na eksploracji świata i poczuciu przygody", powiedział Miyazaki. "Aby zapewnić graczom takie doświadczenie, konieczne jest zbudowanie rozległego i ekspansywnego obszaru. Zamiast więc dzielić taki obszar na wiele DLC, lepiej byłoby opracować jeden ogromny dodatek." Wyjaśnia, że gdyby mieli sprzedawać wiele mniejszych dodatków, tak jak w poprzednich tytułach Dark Souls, byłoby to szkodliwe dla swobody eksploracji i poczucia zanurzenia gracza.

Jeśli jednak chodzi o pytania dotyczące czasu gry w DLC, Miyazaki zdecydował się... nie odpowiadać, mówiąc: "Jeśli chodzi o czas gry... Prawdopodobnie to nie ja powinienem odpowiadać na to pytanie; w poprzednim wywiadzie powiedziałem, że ukończenie głównej rozgrywki Elden Ring zajmie tylko około 30 godzin, ale po premierze gry wszyscy mówili, że kłamałem i że rzeczywisty czas ukończenia gry był zupełnie inny haha." Powiedział, że jako twórcy gry nieustannie testowali grę, więc naturalnie wiedzą wszystko o grze, więc ich czas gry nie jest już dokładnym odniesieniem.

Ta odpowiedź jest zrozumiała, ponieważ zasadniczo Elden Ring jest grą z otwartym światem, więc jeśli masz już całą wiedzę o grze podczas grania, oczywiście czas gry znacznie się zmieni, ponieważ teraz wystarczy wziąć najpotężniejszą broń w grze i sekwencyjnie omijać niepotrzebnych bossów. Warto zauważyć, że Miyazaki powiedział wcześniej, że mapa Elden Ring Shadow of the Erdtree będzie prawdopodobnie większa niż Limgrave - największy obszar w oryginalnej grze, więc można oczekiwać, że czas gry wyniesie około 40-50 godzin lub więcej od DLC, ale zależy to również od indywidualnego stylu gry.

Miyazaki potwierdził również, że DLC będzie zawierało wiele broni, Ash of War i nowe zaklęcia, a poziom trudności będzie porównywalny do tego po pokonaniu Radahna i Mohga w podstawowej grze, więc "nawet weterani w głównej grze będą mieli nowe i ekscytujące doświadczenie, aby rozwinąć potencjalny nowy styl gry." Postacie niezależne z podstawowej gry nie pojawią się bezpośrednio w Elden Ring Shadow of the Erdtree, ale zamiast tego skupią się na własnej obsadzie postaci niezależnych.

PremieraElden Ring Shadow of the Erdtree zaplanowana jest na 21 czerwca, a ponieważ jest to jedyne DLC, które otrzyma Elden Ring, oczekiwanie na jakość tego DLC jest niewyobrażalne. Upewnij się, że korzystasz z naszych niezawodnych narzędzi do porównywania cen, aby zapewnić sobie najlepsze oferty na zakup Elden Ring Shadow of the Erdtree już dziś.

142.20zł
Elden Ring
Elden Ring
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare