Elden Ring: Shadow of the Erdtree będzie miało "skalibrowany" poziom trudności.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree będzie miało "skalibrowany" poziom trudności.

Od premiery Elden Ring: Shadow of the Erdtree minął już tydzień i wielu graczy mogło już ukończyć ten dodatek. Elden Ring: Shadow of the Erdtree otrzymało przytłaczająco pozytywne opinie, z licznymi pochwałami i wyróżnieniami, a niektórzy nazywają je najlepszym jak dotąd rozszerzeniem FromSoftware. Pojawiły się jednak również uzasadnione uwagi krytyczne, do których FromSoftware musi się odnieść, w tym negatywne recenzje na Steam, dotyczące głównie optymalizacji wydajności i trudności gry.

FromSoftware wydało pierwszą aktualizację prawie tydzień po premierze DLC, znaną jako Elden Ring patch 1.12.2, zgodnie z informacjami Bandai.


Wsłuchując się w opinie graczy, FromSoftware bezpośrednio zajęło się głównymi problemami gry w tej aktualizacji, koncentrując się zarówno na poziomie trudności, jak i optymalizacji wydajności.

Skalowanie mocy ataku i negacji obrażeń od błogosławieństwa Scadutree Blessing zostało zwiększone w tej aktualizacji. Zmiany te dotyczą jednak tylko pierwszej połowy maksymalnych ulepszeń błogosławieństwa; druga połowa będzie teraz skalowana bardziej stopniowo.

Dzięki tej zmianie gracze będą mogli łatwiej poradzić sobie z wcześniejszymi bossami, zachowując jednocześnie wyzwanie dla późniejszych. Dodatkowo, siła ataku i negacja obrażeń z ostatniego poziomu ulepszeń błogosławieństwa również zostały nieznacznie zwiększone.

Jeśli chodzi o kwestie wydajności, potwierdzono błąd, w którym ustawienia Ray Tracingu są automatycznie włączane, jeśli załadujesz zapisane dane z poprzednich wersji gry. Aby temu zaradzić, zalecają graczom sprawdzenie ustawień graficznych Elden Ring i ustawienie ich na "OFF", jeśli przypadkowo zostały ustawione na "ON". Ray Tracing nie będzie już aktywowany automatycznie.

Wreszcie, zespół potwierdza, że trwają dalsze korekty balansu, które mogą doprowadzić do osłabienia niektórych bossów występujących w Elden Ring: Shadow of the Erdtree.

Elden Ring: Shadowof the Erdtree to największe jak dotąd rozszerzenie FromSoftware i naprawdę zasługuje na tę reputację. Jeśli jesteś fanem wyzwań, Elden Ring to zdecydowanie gra dla ciebie. Nie wahaj się skorzystać z naszego narzędzia do porównywania cen, aby uzyskać najlepsze możliwe oferty do rozpoczęcia rozgrywki w Elden Ring: Shadow of the Erdtree i zanurz się prosto w Krainy Cienia.

125.35zł
Elden Ring
Elden Ring
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare