Elden Ring: Shadow of the Erdtree zbiera mieszane recenzje na Steamie

Elden Ring: Shadow of the Erdtree zbiera mieszane recenzje na Steamie

Długo oczekiwana premiera Elden Ring: Shadow of the Erdtree wreszcie nadeszła. FromSoftware zaliczyło wielki hit z tym wydaniem DLC, sprowadzając wielu graczy z powrotem do Lands Between - a dokładniej do Krain Cienia. Liczba fanów soulslike'ów powracających do Elden Ring naprawdę eksplodowała na Steamie. Według danych ze SteamDB, prawie pół miliona graczy powróciło do Elden Ring w ciągu ostatnich 24 godzin, miażdżąc listy przebojów na Steam z 90% pozytywnych recenzji w dniu premiery.

Jednak zaledwie kilka dni później Elden Ring: Shadow of the Erdtree uzyskało ocenę "mieszaną" na Steam z kilku powodów.


Świetne DLC z wadami

Wielu graczy zwróciło uwagę na znaczące problemy z optymalizacją wydajności. Gracze napotkali opóźnienia i częste spadki FPS podczas rozgrywki, nawet na najnowszym sprzęcie. Niektórzy donoszą, że nowa aktualizacja sprawiła, że gra stała się prawie niegrywalna na Steam Decku, a FromSoftware obecnie ciężko pracuje, aby naprawić te problemy.

Inne krytyczne uwagi pochodzą od graczy, którzy doświadczyli DLC w ciągu ostatnich kilku dni i zauważyli brak balansu. Pomimo posiadania wysokopoziomowych postaci, wielu graczy uważa, że ich postacie nadal znajdują się w niekorzystnej sytuacji w walce z wrogami. Mali wrogowie zadają nadmierne obrażenia, a bossowie często niszczą paski zdrowia postaci jednym lub dwoma trafieniami. Wielu graczy wyraża również frustrację z powodu przytłaczających i złożonych wzorców ataków bossów, które przenoszą wyzwanie z rozgrywki opartej na umiejętnościach na zapamiętywanie i reakcję. Nowy system ulepszeń w grze, mający na celu dostosowanie poziomu trudności, jest postrzegany jako wadliwy i niepotrzebny. Niektórzy gracze narzekają również na obfitość bezużytecznych przedmiotów w różnych obszarach, czując się rozczarowani, gdy rozwiązują zagadki i znajdują skrzynie, tylko po to, by odkryć przyziemne kamienie ulepszeń lub książki z przepisami zamiast nowych broni lub zaklęć.

FromSoftware zawsze było znane z wymagających gier o wysokim poziomie trudności, ale wydanie Elden Ring sprawiło, że ich tytuły trafiły do szerszego grona odbiorców. Wielu graczy wyraża trudności z ukończeniem gry. Niemniej jednak, wielu uważa Elden Ring: Shadow of the Erdtree za najlepsze i największe DLC, jakie FromSoftware kiedykolwiek stworzyło.

Pomimo ciągłych problemów, Elden Ring: Shadow of the Erdtree pozostaje dużym sukcesem, o czym świadczy 95 punktów na Metacritic od krytyków i 8,4 od użytkowników. Jeśli lubisz wymagające gry, to może być to, czego szukasz. Skorzystaj z naszego narzędzia do porównywania cen, aby znaleźć najlepszą ofertę na Elden Ring: Shadow of the Erdtree i wyrusz na przygodę do Krainy Cienia, aby odkryć jej ukryte sekrety.

125.35zł
Elden Ring
Elden Ring
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare