Starfield nieumyślnie ujawnia swoją ocenę ESRB

Starfield nieumyślnie ujawnia swoją ocenę ESRB

W miarę zbliżania się do potwierdzonej daty premiery gry Starfield (6 września), wiadomości na jej temat pojawiają się coraz częściej. Niedawno Bethesda ujawniła klasyfikację ESRB gry - i to na własnym Twitterze.

Na zdjęciu banerowym Starfield można zobaczyć, że gra została oceniona na M dla dojrzałych, co obejmuje "przemoc, krew, używanie narkotyków, mocny język i sugestywne motywy".

 

starfield-mature-rating

 

Teraz jest bardzo mało prawdopodobne, że ocena podniesie więcej niż kilka brwi. Większość pamięta, że jedna z najpopularniejszych i najtrwalszych gier Bethesdy, Skyrim, otrzymała w Stanach Zjednoczonych ocenę Mature za brutalne obrazy i używanie narkotyków, takich jak Skooma. Podobnie, seria Fallout była pełna gore, przemocy i wdychania Jet, by kosić Super Mutanty za pomocą mini-nuke. Starfield posiadający ocenę Mature jest w zasadzie na równi z innymi grami.

Obserwując gwiazdy

Co ważne, zarówno Microsoft, jak i gracze bardzo uważnie przyglądają się Starfieldowi. Ta obserwacja jest w dużej mierze spowodowana pozornie fatalnymi wynikami innej ekskluzywnej gry na Xbox, Redfall studia Arkane. Strzelanka z wampirami była pierwszą premierą Microsoftu po przejęciu Bethesdy i niestety gracze tłumnie od niej odchodzą. Jedną z kwestii, które zaszkodziły Redfall, było późne ogłoszenie, że gra zostanie zablokowana do 30 klatek na sekundę na konsoli Xbox.

W związku z tym gracze traktują Starfield z pewnym sceptycyzmem, zwłaszcza że Bethesda zobowiązała się do premiery we wrześniu bez dalszych opóźnień w celu dopracowania gry. Doszło do tego, że szef Xbox Phil Spencer ogłosił, że ujawni poziom wydajności Starfield z wyprzedzeniem, prawdopodobnie podczas prezentacji 11 czerwca. Przy negatywnym odbiorze Redfall przez krytyków, Xbox potrzebuje zwycięstwa i wiele zależy od Starfield.

Starfield zadebiutuje 9 września na Xbox Series X|S i PC. Opus science-fiction Bethesdy można zamówić w przedsprzedaży, odbierając klucz cyfrowy Starfield z naszej porównywarki.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

169.00zł
Starfield
Starfield
Zanurz się w zniszczonym przez wojnę uniwersum Warhammer 40,000: Rogue Trader! Porównaj ceny, odkryj świetne oferty na tę epicką grę i zanurz się w galaktyce intensywnych bitew i strategicznych podbojów.
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare