Oficjalna strona internetowa ujawniła okno premiery Starfield

Oficjalna strona internetowa ujawniła okno premiery Starfield

Oficjalna strona wsparcia dla gry Starfield ujawniła datę premiery tytułu Bethesdy. Według strony, nową przygodę powinniśmy zobaczyć na konsolach Xbox Series i komputerach PC w pierwszej połowie 2023 roku, z gwarancją Bethesdy. Innymi słowy, nie powinno minąć dużo czasu, zanim będziemy mogli dostać w swoje ręce nową kosmiczną przygodę.

Jak opinia publiczna doskonale zdaje sobie sprawę, podróż była kilkakrotnie opóźniana i pozostawiła graczy bez żadnych dużych gier na platformach Xbox w ciągu ostatniego roku. Jednak obietnica wygląda na bardzo dużą, a fani powinni mieć również możliwość sprawdzenia gry w pierwszym dniu dzięki usłudze Game Pass oferowanej przez Microsoft.

Starfield został zapowiedziany w czerwcu 2018 roku podczas targów E3. Na zeszłorocznych targach E3 Bethesda opublikowała pierwszy zwiastun rozgrywki i obiecała, że tytuł ukaże się 11 listopada 2022 roku, co ostatecznie nie nastąpiło.

Reżyser gry, Todd Howard, powiedział, że decyzja o opóźnieniu premiery była dość trudna, ale "była to właściwa rzecz do zrobienia". W wywiadzie dla podcastu Lexa Fridmana powiedział również, że deweloper ściśle współpracował z inżynierami Xbox, aby gra działała dobrze na konsolach.

Aby uspokoić fanów, deweloper stale prezentuje filmy i publikuje nowe informacje, takie jak mechanika gry, dostępne frakcje i ogrom wszechświata do zbadania. Zapowiada się, że będzie to jedna z największych premier Microsoftu w 2023 roku.

Chociaż pierwsza połowa 2023 roku jest niejasna, przewiduje to, że wkrótce Bethesda powinna ogłosić oficjalną datę premiery Starfield. Warto zauważyć, że niekoniecznie jest to jedyny tytuł oczekiwany przez dewelopera, który ma The Elder Scrolls VI, Redfall i Fallout 5 po wydaniu Elder Scrolls. Bethesda oświadczyła również, że DOOM nie zakończył się wraz z fabułą DOOM Eternal, a przed nami jeszcze więcej.

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać tego ogromnego RPG, aka Skyrim sci-fi, miej oko na naszą porównywarkę, aby kupić klucz CD na Starfield i zagwarantować sobie kopię, gdy tylko trafi do sklepów cyfrowych.

6.77zł
Starfield
Starfield
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare