Instant Gaming EU
 
 

Nowy zwiastun rozgrywki w Starfield powala na kolana

Nowy zwiastun rozgrywki w Starfield powala na kolana

Wielu graczy było zaniepokojonych tym, jak niewiele Bethesda ujawniła do tej pory na temat Starfield. Dlatego też najnowsza prezentacja była tak niecierpliwie oczekiwana. Deweloper po raz kolejny nie zawiódł fanów i opublikował nie jeden, a dwa filmy, które rzuciły nieco światła na wiele aspektów nadchodzącej gry science-fiction.

Pierwszy z nich koncentruje się na fabule, ujawniając jednocześnie spory fragment rozgrywki przedstawiający sceny walki i eksploracji. W Starfield wcielamy się w członka Constellation, organizacji odpowiedzialnej za eksplorację odległych zakątków galaktyki i odkrywanie jej tajemnic. Tak niebezpieczna praca sprawi, że będziesz musiał odwiedzać niezbadane miejsca, nawiązywać relacje z różnymi frakcjami, z których każda ma własne plany, a także walczyć z wieloma zagrożeniami w całej galaktyce.

 

Bardzo głębokie zanurzenie

Drugi film oferuje bardziej wciągającą podróż przez funkcje gry. Starfield zawiera szczegółowy kreator postaci, który pozwoli ci dostosować swój wygląd w dowolny sposób. Film prezentuje również wiele różnych statków kosmicznych, do których można uzyskać dostęp w grze. Każdy z nich ma inne możliwości i nadaje się do określonego zadania, czy to eksploracji, czy walki. Można je również dostosować za pomocą różnych dodatków, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Starfield będzie zawierał sporą ilość walki w kosmosie, a Bethesda stworzyła system, który niejasno przypomina Star Wars: Squadrons. Twój statek ma określony poziom mocy, który możesz przekierować do różnych systemów, aby zwiększyć jego wydajność. Kluczem do sukcesu w grze będzie nauczenie się dostosowywania go do konkretnej sytuacji. Oczywiście Starfield wykracza poza to i będziesz mógł również atakować i przejmować kontrolę nad wrogimi statkami kosmicznymi, dodając je do swojej floty.

Najsilniejszą cechą Starfield jest eksploracja. Bethesda ujawniła, że każda przygoda będzie się od siebie całkowicie różnić. Zawartość każdej odkrywanej planety będzie generowana w miarę docierania do niej. Sama planeta jest generowana proceduralnie, otwierając drzwi do nowej przygody za każdym razem.

Dzięki tym wszystkim cechom Starfield ma szansę stać się jedną z najważniejszych premier tego roku i mocnym kandydatem do nagrody Gry Roku w wielu kategoriach. Premiera gry zaplanowana jest na 6 września na PC i Xbox Series X/S, a kod na Starfield można już zamówić w przedsprzedaży za pomocą naszej porównywarki.

169.00zł
Starfield
Starfield
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare