Dragon's Dogma II nie wymaga grania w pierwszą grę

Dragon's Dogma II nie wymaga grania w pierwszą grę

Dragon's Dogma II to wyczekiwana kontynuacja RPG akcji z otwartym światem, wydana przez CAPCOM. Zbliżająca się premiera gry wywołała wielki szum wśród fanów Dragon's Dogma, którzy teraz widzą przed sobą nową okazję do powrotu do świata jednej z ich ulubionych gier. Jednak zapowiedź Dragon's Dogma II wywołała pewne wątpliwości wśród tych, którzy nie mieli okazji doświadczyć pierwszej przygody. Główne obawy dotyczą konieczności zagrania w klasyczną grę, aby w pełni zrozumieć fabułę sequela. Deweloper ujawnił już wiele szczegółów na temat gry, w tym rozszerzony materiał filmowy pokazujący różne klasy w walce, a ostatnio rzucił nieco światła na tę kwestię.

Utrata pamięci jest kluczem

Okazuje się, że nie trzeba mieć żadnych informacji na temat fabuły poprzedniej gry, aby cieszyć się grą Dragons Dogma II. Według reżysera gry Hideakiego Itsuno w wywiadzie dla GamesRadar, studio zdecydowało się w grze na amnezję Arisena. W związku z tym bohater nie będzie pamiętał żadnych wydarzeń z przeszłości, a poprzednia historia nie będzie miała znaczącego wpływu na przygodę w Dragon's Dogma II​​​​​​. 

"Gra rozpoczyna się z głównym bohaterem, który stracił pamięć. Oznacza to, że deweloperzy byli w stanie sprawić, by postacie wokół ciebie wyjaśniły ci pewne rzeczy, abyś mógł przyspieszyć. Więc nawet jeśli grasz w Dragon's Dogma po raz pierwszy, możesz bezpiecznie zanurzyć się w grze".

Warto zaznaczyć, że choć amnezja nie jest zbyt oryginalnym podejściem do rozwiązania tego problemu, to okazała się całkiem skuteczna w innych przypadkach. Daje to deweloperom pozornie rozsądną wymówkę do stworzenia nowej historii z mniejszymi ograniczeniami, jednocześnie zmniejszając znaczenie poprzednich wydarzeń. Nowi gracze mogą być pewni, że Dragon's Dogma II zaoferuje im wciągające doświadczenie, którym będą mogli się w pełni cieszyć.

 

 

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w serii Dragon's Dogma, czy nie, możesz skorzystać z naszej porównywarki, aby sprawdzić najlepsze oferty i zamówić klucz steam do Dragon's Dogma II już teraz, jeśli chcesz dołączyć do Arisena w nowej przygodzie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare