Dragon's Dogma 2 sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy w nieco ponad tydzień

Dragon's Dogma 2 sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy w nieco ponad tydzień

Od momentu premiery gra Dragon's Dogma 2 szybko stała się ogromnym sukcesem firmy Capcom, podbijając serca ogromnej rzeszy fanów i otrzymując wiele pozytywnych recenzji od krytyków. 2 kwietnia Capcom oficjalnie ogłosił, że gra sprzedała się na całym świecie w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy na wszystkich platformach.

Zgodnie z ogłoszeniem, Dragon's Dogma 2 osiągnęła pułap 2,5 miliona egzemplarzy zaledwie 11 dni po premierze. Jest to znaczące osiągnięcie dla Capcom, w porównaniu do oryginalnego Dragon's Dogma, który potrzebował miesiąca, aby osiągnąć 1,05 miliona sprzedanych kopii.

Wydaje się, że wysiłki marketingowe Capcom w zakresie gry opłaciły się, od umożliwienia graczom swobodnego tworzenia postaci przed premierą gry po współpracę ze znanymi hollywoodzkimi aktorami w celu promowania gry. Dzięki temu sukcesowi seria Dragon's Dogma sprzedała się już w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy, z czego oryginalna gra sprzedała się w 7,9 miliona egzemplarzy.

"Capcom przeprowadził różne globalne działania promocyjne w celu przyciągnięcia nie tylko długoletnich fanów serii, ale także nowych graczy, w tym uruchomienie bezpłatnej aplikacji, która pozwala użytkownikom tworzyć awatary graczy przed premierą gry, a także pionki w grze wykonane we współpracy z celebrytami z różnych krajów i japońskimi sportowcami narodowymi" - powiedział Capcom w komunikacie prasowym.

Pomimo trudnego startu z bombardowaniem recenzji na platformach PC, nie zniechęciło to Dragon's Dogma 2. Capcom aktywnie pracuje nad rozwiązaniem tych problemów poprzez ostatnią aktualizację i prosi graczy o opinie na temat przyszłych DLC do Dragon's Dogma 2.

Jeśli chcesz wypróbować grę osobiście, skorzystaj z porównywarki cen dLcompare, aby uzyskać najlepszą ofertę na Dragon's Dogma 2 i wyruszyć w niezapomnianą podróż.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare