Dragon's Dogma II nie ograniczy liczby klatek na sekundę na konsolach

Dragon's Dogma II nie ograniczy liczby klatek na sekundę na konsolach

Kilka opublikowanych do tej pory materiałów wideo z Dragon's Dogma II potwierdziło, że gra będzie zawierała imponującą grafikę, która znacznie pomoże w immersji. Dodawanie "wydajnych" trybów gry jest obecnie dość powszechne w świecie gier wideo, ponieważ pomagają one wykorzystać lepszą konfigurację sprzętową platformy. W większości przypadków są one dostępne na komputerach PC, ponieważ mogą one mieć znacznie lepsze procesory graficzne niż konsole. Wiele wersji konsolowych jest wydawanych z limitem klatek, ale nie będzie tak w przypadku Dragon's Dogma II.

 

 

Brak trybów graficznych

Reżyser Dragon's Dogma II, Hideaki Itsuno, potwierdził, że gra nie będzie zawierać wielu trybów graficznych, a jej liczba klatek na sekundę nie będzie ograniczona dla wersji konsolowych.

W niedawnym wywiadzie dla Game Informer, Itsuno zagłębił się w tę kwestię i ujawnił, że ogólnym celem jest, aby Dragon's Dogma II działała z prędkością 30 FPS lub wyższą na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

"Gra ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę. Naszym celem jest osiągnięcie około 30 FPS lub więcej. Dotyczy to również konsol. Istnieją pewne funkcje, które można włączać i wyłączać, ale nie ma wielu zestawów opcji, które można zmienić jednocześnie [prawdopodobnie nawiązując do ustawień wizualnych widocznych w opcjach innych gier na konsolach]. Ale tak, liczba klatek na sekundę będzie nieograniczona dla wszystkich konsol".

Takie niecodzienne podejście do grafiki sprawia, że gracze nie muszą martwić się o to, jakie ustawienia wybrać, aby uzyskać najlepsze wrażenia z gry i pozwala im skupić się na czerpaniu pełnej przyjemności z gry od samego początku, bez konieczności martwienia się o ustawienia graficzne. W końcu konsole od początku definiowały swoje możliwości i nie są takie jak PC, które mogą pomieścić znacznie szerszy zakres sprzętu i oprogramowania do obsługi grafiki.

Dragon's Dogma II zapowiada się na jedną z najbardziej ekscytujących premier tego roku. Długo oczekiwana kontynuacja Dragon's Dogma: Dark Arisen, klasycznej przygodówki akcji z otwartym światem stworzonej przez Capcom, zadebiutuje już za kilka tygodni. Możesz zamówić swoją kopię Dragon's Dogma II w przedsprzedaży za pomocą naszej porównywarki, aby skorzystać z najlepszych rabatów.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare