Instant Gaming EU
 
 

Ubisoft świętuje sukces Assassin's Creed Mirage

Ubisoft świętuje sukces Assassin's Creed Mirage

Assassin's Creed Mirage został wydany w zeszłym tygodniu i pojawił się jak powiew świeżego powietrza w serii. O ile poprzednie odsłony były spektakularne, okazałe i przesadnie duże, to przygoda z Basimem w roli głównej, osadzona w Bagdadzie w IX wieku, dostarcza wrażeń równie ekscytujących, co inne gry z serii Assassin's Creed, ale na znacznie mniejszą skalę. To, czego Assassin's Creed Mirage'owi brakuje w rozmiarze, jest rekompensowane intensywnością, fabułą i immersją.

 

 

Grę można uznać za powrót do początków serii, która zmieniła się w coś znacznie różniącego się od tego, czym była na początku. Nie oznacza to, że tytuły takie jak Assassin's Creed Valhalla nie były dobrymi grami, ale najnowsze gry Assassin's Creed to ogromne potwory, które mogą być przerażające dla graczy szukających bardziej intymnych wrażeń. Społeczność, która kocha Assassin's Creed, naprawdę potrzebowała gry, która skupiałaby się na podstawach bez utraty intensywności, a Assassin's Creed Mirage przybył, aby spełnić tę rolę z wielkim sukcesem.

Jest mały, ale uderza mocno

Według Ubisoft, Assassin's Creed Mirage osiągnął bardzo dobre wyniki w pierwszym tygodniu, prawie na równi z Assassin's Creed Odyssey i Assassin's Creed Origins. Jest to również największa premiera Ubisoftu na konsolach nowej generacji, co pokazuje, że ogromna baza graczy z niecierpliwością czekała na tego typu grę.

Jako ciekawostkę, Ubisoft ujawnił kilka fajnych osiągnięć zdobytych do tej pory przez graczy w Assassin's Creed Mirage:

  • 479 wspólnych lat spędzonych na parkourowaniu na dachach Bagdadu
  • 60 milionów skoków wiary
  • 1,2 miliona ulicznych kotów

 

 

Rozpoczęcie podróży z tak pozytywnym przyjęciem to dobra wiadomość dla najnowszej odsłony ukochanej serii. Assassin's Creed Mirage z pewnością rozrośnie się jeszcze bardziej w nadchodzących tygodniach. Ubisoft potwierdził już, że nie pracuje nad DLC i jest to bardzo dobry pomysł dla gry takiej jak ta, ponieważ chcą zachować niewielką fabułę. W każdym razie, jeśli jeszcze nie odkryłeś gry, najlepsze oferty na klucze Assassin's Creed: Mirage na PC są dostępne w naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare