Eneba COM
 
 

Tekken 8 osiągnął 2 miliony sprzedanych egzemplarzy

Tekken 8 osiągnął 2 miliony sprzedanych egzemplarzy

Bandai Namco ogłosiło, że ich najnowsza odsłona słynnej serii bijatyk, Tekken 8, przekroczyła łączną liczbę 1 miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie w dniu premiery i osiągnęła 2 miliony sztuk w ciągu pierwszego miesiąca. Gra będzie otrzymywać ciągłe aktualizacje zawartości poprzez wydarzenia e-sportowe, zapowiedzi muzyczne i umowy licencyjne.

W porównaniu do innych bijatyk, Mortal Kombat 1 sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy od premiery we wrześniu 2023 roku do stycznia 2024 roku. Z drugiej strony, Street Fighter 6 osiągnął 1 milion egzemplarzy w zaledwie pięć dni po premierze 2 czerwca 2023 roku, a także osiągnął kamień milowy 3 milionów sprzedaży w styczniu 2024 roku. To z pewnością wspaniały moment dla fanów gatunku bijatyk.

 

 

Dla entuzjastów e-sportu, Tekken World Tour 2024 rozpocznie się 13 kwietnia 2024 roku. Po zakończeniu ostatniego turnieju Tekken 7, gracze skupią się na Tekken 8, rywalizując na całym świecie, aby zdobywać punkty i wspinać się w rankingach, aby zostać najlepszym graczem na świecie. Tegoroczne EVO będzie bez wątpienia bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek, z Tekkenem 8, Street Fighterem 6, Mortal Kombatem 1, GUILTY GEAR -STRIVE-, Granblue Fantasy Versus: Rising, The King of Fighters XV i nie tylko.

Jednym ze sposobów, w jaki Tekken 8 zyskał popularność w mediach społecznościowych, był solidny system dostosowywania postaci, pozwalający graczom ubierać i modyfikować swoje awatary według własnego uznania oraz tworzyć podobizny postaci spoza spektrum franczyzy. Nadchodząca aktualizacja Tekken Shop pozwoli graczom nabyć przedmioty do personalizacji, w tym stroje z poprzednich gier, skórki postaci dla awatarów i licencjonowane przedmioty współpracy, dodając osobisty charakter ich postaciom Tekken.

Tekken 8, najnowsza odsłona serii po siedmiu latach od premiery Tekken 7 na konsolach w 2017 roku, jest pierwszą na sprzęcie nowej generacji. Lista 32 postaci została całkowicie przeprojektowana w silniku Unreal Engine 5, zawierając klasyczne postacie, takie jak Jin Kazama, Nina Williams i Kuma, obok nowych Reiny, Azuceny i Victora. Więcej postaci zostanie dodanych w 2024 roku w formie DLC, takich jak powracający wiosną Eddie. Trzy kolejne postacie będą dostępne w Tekken 8 w 2024 roku, ale nie zostały jeszcze ogłoszone.

Tekken 8 jest dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC za pośrednictwem Steam. Jeśli chcesz dołączyć do pozostałych dwóch milionów wojowników na całym świecie, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych okazji na klucze cyfrowe do Tekken 8 i przygotuj się na Turniej Żelaznej Pięści.

167.54zł
Tekken 8
Tekken 8
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare