Instant Gaming EU
 
 

Sony przedstawia rozgrywkę Horizon Forbidden West

Sony przedstawia rozgrywkę Horizon Forbidden West

Mówiliśmy wam o tym kilka dni temu, Sony zapowiedziało livestream, aby zaprezentować rozgrywkę z Horizon Forbidden West. Obiecano nam State of Play, który miał pokazać nie mniej niż 14 minut rozgrywki z sequela Horizon Zero Dawn.

Sony dotrzymało obietnicy i wczoraj mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć rozgrywkę z Horizon Forbidden West na Playstation 5. Mimo, że gra będzie dostępna również na Playstation 4, to na konsoli nowej generacji rendering jest naprawdę spektakularny. Prezentacja rozgrywki została poprzedzona swoistym pre-show, w którym niektóre z krajobrazów w grze zostały pokazane w czymś co wyglądało jak tryb fotograficzny. To pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy podczas tej prezentacji, jakość grafiki w grze i bogactwo szczegółów otoczenia. Horizon Forbidden West pozwoli nam również na eksplorację dna morskiego, odkrywanie cudów i niebezpieczeństw, które ono zawiera.

Rozgrywka oznacza również walkę, a tę mieliśmy okazję zobaczyć. Aloy będzie o wiele bardziej mobilna niż w pierwszej odsłonie i będzie miała nowe opcje taktyczne. Na filmie możemy zobaczyć kilka z nich, w tym granaty klejące, które utrudnią poruszanie się wrogom, hak do chwytania, który pozwoli dotrzeć w odległe miejsca i błyskawicznie się ukryć, a także pewien rodzaj spadochronu. Powróciło też wiele funkcji z poprzedniczki, takich jak skradanie się czy strzelanie z łuku.

 


Mieliśmy też okazję odkryć nowe roboty i zwierzęta, a zwłaszcza podwodne gatunki, z którymi Aloy będzie mogła obcować dzięki swoistemu podwodnemu urządzeniu do oddychania, pozwalającemu jej pozostać zanurzoną w wodzie do woli.

Nawet jeśli ten State of Play odpowiedział na wiele pytań dotyczących Horizon Forbidden West, wciąż jest jedno, na które nie znamy odpowiedzi. Nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery gry, choć planowana jest ona na drugą połowę tego roku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare