Horizon Forbidden West osiąga sprzedaż na poziomie 8,4 miliona egzemplarzy

Horizon Forbidden West osiąga sprzedaż na poziomie 8,4 miliona egzemplarzy

Guerilla Games ogłosiło w niedawnym wpisie na blogu PlayStation, że Horizon Horizon Forbidden West West sprzedało się w sumie w 8,4 mln egzemplarzy na całym świecie. Łącznie oznacza to, że od 2017 roku seria Horizon sprzedała się w liczbie 32,7 miliona egzemplarzy. Niezłe osiągnięcie dla Guerilla Games, które świętuje swoje 20-lecie.

 

 

Jak mówi dyrektor studia Guerrilla Games oraz dyrektor artystyczny i animacji studia Jan-Bart van Beek:

"Miliony ludzi na całym świecie odkryły Horizon dzięki usługom i inicjatywom subskrypcyjnym PlayStation, w tym PlayStation Plus i Play at Home. Podsumowując, jest to kamień milowy, którego nie wyobrażaliśmy sobie dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynaliśmy tworzyć gry".

Seria Horizon rozpoczęła się w 2017 roku od Horizon Zero Dawn, co było sporym ryzykiem dla studia, ponieważ nikt wcześniej nie widział takiej gry. Podczas prezentacji na targach E3 w 2015 roku van Beek wspomina: "A co, jeśli to nie zadziała? Co jeśli cały pomysł jaskiniowców walczących z robotycznymi dinozaurami jest po prostu zbyt głupi?".

Na szczęście gra została ciepło przyjęta przez graczy, a Horizon stał się udaną serią, której kontynuacja Horizon Forbidden West trafiła do sprzedaży w 2022 roku, a jej DLC, Burning Shores, ukazało się w kwietniu ubiegłego roku.

Więcej na horyzoncie

To, co jest interesujące w Horizon, to sposób, w jaki jego główna bohaterka, Aloy, wciąż się rozwija. Zaczynając jako sierota wyrzutek, odbyła podróż, która uczyniła ją bohaterem i wybawcą wielu ludzkich plemion w surowym, wypełnionym maszynami świecie. Mimo to pozostała wyrzutkiem odizolowanym od ludzkich społeczności - aż do Burning Shores.

W końcu Aloy spotyka swoją odpowiedniczkę w postaci młodej wojowniczki Quen o imieniu Seyka. Podczas wspólnego poszukiwania sprawiedliwości oboje łączą traumatyczne przeżycia z dzieciństwa i doświadczają czegoś nowego i nieoczekiwanego: zakochują się w sobie. Po raz pierwszy Aloy odkrywa, że nie musi iść przez życie samotnie.

Choć Burning Shores kończy się rozejściem tej dwójki, by zająć się innymi obowiązkami, zasiane zostały ziarna kontynuacji historii Aloy. Zgodnie z oczekiwaniami, Guerilla Games potwierdziło w zeszłym miesiącu, że trwają prace nad kolejną kontynuacją Horizon, a fani mogą z niecierpliwością czekać, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi ją podróż Aloy - i można się założyć, że Seyka też się pojawi.

Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tego klasycznego tytułu na PS5, zdobądź klucz Horizon Forbidden West na PS5 z naszej porównywarki. I nie zapomnij o DLC, Horizon Forbidden West: Burning Shores.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Immerse yourself in the war-torn universe of Warhammer 40,000: Rogue - 100
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare