Instant Gaming EU
 
 

Persona 3 Reload wprowadzi duże zmiany w linkach społecznościowych

Persona 3 Reload wprowadzi duże zmiany w linkach społecznościowych

Teraz, gdy Persona 3 Reload została oficjalnie zapowiedziana na 2023 rok, reżyserzy wyjaśnili, co zmieni się w tej wersji. Na wypadek, gdybyście to przegapili, oto zwiastun zapowiadający Persona 3 Reload:

 

 

Zmiany społeczne

Wiemy już, że remake nie będzie miał różnych elementów z poprzednich wcieleń, takich jak Persona 3 FES i Persona 3 Portable. Najbardziej widoczną zmianą jest to, że Reload nie będzie zawierał żeńskiej protagonistki, kanonicznie nazwanej Kotone Shiomi. Kotone jest ulubienicą fanów ze względu na swoją żywą osobowość i dowcipne wymiany zdań z innymi postaciami. W szczególności może ona nawiązać romans z męską postacią lub z androidem Aigisem. Jej nieobecność w Reload okazała się punktem spornym dla niektórych fanów gry.

Podczas gdy Reload nie będzie miał żeńskiej głównej postaci, producent Ryota Niitsuma stwierdził w wywiadzie dla Famitsu, że "nie oznacza to, że dodatki zawarte w FES do głównej historii nie zostaną uwzględnione w Reload." Daje to nadzieję, że niektóre treści fabularne z FES pojawią się w remake'u.

W osobnym wywiadzie dla japońskiego serwisu 4Gamer, reżyser Takuya Yamaguchi stwierdził, że gracze nadal nie będą mieli więzi społecznych z męskimi postaciami niezależnymi, w przeciwieństwie do innych wersji gry Persona 3. Więzi społeczne są ważną częścią rozgrywki w grze Persona, ponieważ silniejsze więzi z postaciami niezależnymi oznaczają większe premie do doświadczenia podczas łączenia Person. Ponieważ nie będzie więzi społecznych z męskimi postaciami niezależnymi, producenci obiecali, że dodadzą nowe scenariusze, aby to zrekompensować:

"Ponadto, pojawią się nowe scenariusze, które zanurzą się głębiej w świat i postacie na inne sposoby. Na przykład, męskie postacie towarzyszące w oryginalnej grze nie miały Social Linków, więc nie mogliśmy przedstawić ich relacji i interakcji z główną postacią, tak jak zrobiliśmy to z męskimi postaciami w Persona 4 i Persona 5.

Ponieważ zdecydowaliśmy się zachować oryginał, nie możemy po prostu dodać ich jako Social Linków. Mimo to przygotowaliśmy coś, co przedstawi ich relacje z główną bohaterką w inny sposób. Nie mogę jeszcze mówić o szczegółach, ale mam nadzieję, że będziecie na bieżąco".

Jeszcze jedną ważną zmianą w Reload jest to, że w grze zostaną ponownie nagrane dialogi z zupełnie nową obsadą głosową, w skład której wchodzą tacy artyści jak Allegra Clark, Aleks Le, Heather Gonzalez, Zeno Robinson i nie tylko.

 

 

Persona 3 Reload pojawi się w 2024 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC. Podczas gdy czekamy na konkretną datę premiery, miej oko na nasze oferty kluczy Persona 3 Reload na PC.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare