Instant Gaming EU
 
 

Sprzedaż Persona 3 Reload osiągnęła 1 milion

Sprzedaż Persona 3 Reload osiągnęła 1 milion

ATLUS ogłosił, że sprzedaż remake'u Persona 3 Reload na całym świecie przekroczyła milion sztuk w ciągu pierwszych siedmiu dni. Ten kamień milowy sprawia, że Persona 3 Reload jest najszybszą grą, która osiągnęła tę liczbę w historii ATLUS. Gra RPG została wydana 2 lutego,

ATLUS i zespół Persona 3 Reload pragną wyrazić wdzięczność graczom na całym świecie za ich nieustanne wsparcie i ciepłe przyjęcie gry. Tytuł ma obecnie 88 punktów na Metacritic i otrzymał pozytywne opinie zarówno od długoletnich fanów, jak i nowych graczy.

 

 

Wiele osób przypisuje wpływ Persona 3 Reload sukcesowi Persona 5, który wprowadził serię na radar innych graczy. Krążą plotki, że ATLUS planuje mocno zainwestować w serię, wprowadzając więcej remake'ów i remasterów. Mówi się między innymi o grze Persona 2, która doczekałaby się remastera, w tym Innocent Sin i Eternal Punishment. I Persona 4, która otrzymałaby remake w stylu trzeciej gry. Persona 6 jest nadal w regularnej produkcji. Pomimo tego, że informator, który podzielił się tymi informacjami, ma wiarygodne osiągnięcia, należy pamiętać, że są to tylko plotki.

Persona 3 Reload dołącza do innych gier JRPG, które ostatnio zbierały pochwały. Like a Dragon: Infinite Wealth również sprzedało się w liczbie 1 miliona sztuk, jak ogłosiła SEGA. Szczegółem jest tutaj to, że był to 1 milion sztuk sprzedanych za pośrednictwem środków cyfrowych i wysyłanych, co niekoniecznie oznacza sprzedaż fizyczną.

Granblue Fantasy: Relink, choć nie ujawniło swoich wyników sprzedaży, stało się jedną z najczęściej granych gier JRPG na Steamie, osiągając rekordowy poziom 114 054 graczy, ustępując jedynie Monster Hunter: World i Monster Hunter Rise.

W swoich wynikach kwartalnych Nintendo ujawniło, że remake Super Mario RPG sprzedał się w 3,14 miliona egzemplarzy od premiery 17 listopada 2023 roku, przewyższając 3 miliony kopii klasycznej wersji Super Nintendo. Są to niezwykle znaczące liczby dla rynku JRPG, który obiecuje dostarczyć inne kolosalne tytuły w tym roku, zwłaszcza nadchodzące Final Fantasy VII Rebirth, które ukaże się 29 lutego.

Persona 3 Reload jest już dostępna na Xbox Series X|S, Xbox One, Windows, Steam, PlayStation 5 i PlayStation 4. Jeśli chcesz zobaczyć, jak Tartarus wygląda w całej swojej chwale 3D w najwyższej rozdzielczości, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert cdkeyów do Persona 3 Reload i przygotuj się na powrót do Mrocznej Godziny.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare