Eneba COM
 
 

Persona 3 Reload i Persona 5 Tactica oficjalnie zapowiedziane

Persona 3 Reload i Persona 5 Tactica oficjalnie zapowiedziane

Atlus oficjalnie potwierdził remake gry Persona 3 podczas Xbox Games Showcase. Nazwany Persona 3 Reload, ma zostać wydany na początku 2024 roku. W tym samym czasie ogłoszono również Persona 5 Tactica, która zadebiutuje w bardziej konkretnym terminie 17 listopada 2023 roku. Obie gry będą dostępne na Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Biorąc pod uwagę, że te gry nie są dostępne wyłącznie na Xbox, w przyszłości możemy zobaczyć inne platformy.

Zwiastun zapowiadający Persona 3 Reload można obejrzeć tutaj:

 

 

Dual Persona

Zwiastun pokazuje nam mnóstwo postaci, w tym głównego bohatera (kanonicznie nazywanego Makoto) z jego Personą Orpheusem, Yukari, Junpei i androidem Aigis. Remake zdążył już zaimponować fanom ulepszoną grafiką, która jest teraz bliższa tej z Persony 5. Wszystkie postacie i interfejs zostały przeprojektowane, a mapy w grze wydają się bardziej rozległe.

Jednak fani narzekają na wiadomość, że Persona 3 Reload będzie prostym remakiem oryginalnej gry na PS2. Oznacza to, że w przeciwieństwie do wersji Persona 3 Portable, fani nie będą mogli grać jako ulubiona bohaterka fanów, Kotone Shiomi.

Jak wyjaśnił to producent Persona 3 Reload, Ryota Niitsuma:

"Więc najpierw chciałbym wspomnieć, że ponieważ podstawową koncepcją remake'u Persony 3 był remake Persony 3, nie mamy w zestawie zawartości FES i Portable. Chcieliśmy naprawdę autentycznie pracować nad odtworzeniem wrażeń z gry Persona 3".

Mimo to cała pozostała zawartość może zostać zawarta w późniejszej wersji Persona 3 Reload, tak jak to miało miejsce w przypadku Persona 4 Golden i Persona 5 Royal. Możemy mieć tylko nadzieję.

W grze Persona 3 wcielamy się w Makoto (lub jakkolwiek chcemy nazwać głównego bohatera), który ma za zadanie dołączyć do SEES, grupy badającej nocne zjawisko zwane "Mroczną Godziną". Kiedy nadchodzi Mroczna Godzina, grupa może wejść i wspiąć się na wieżę wypełnioną wrogami zwanymi Cieniami. Aby walczyć z Cieniami, gracze mogą przywoływać wcielenia swojej psychiki zwane Personami, które posiadają mistyczne moce.

W ciągu dnia gracze uczęszczają do szkoły, wykonują zajęcia pozalekcyjne i budują relacje z członkami swojej drużyny, aż do romansu z jednym z nich.

Tymczasem Persona 5 Tactica jest strategicznym RPG spinoffem z głównej gry i zawiera bardziej kreskówkową wersję postaci Persona 5 w turowej z siatką w walce w stylu Fire Emblem. Zwiastun można obejrzeć tutaj:

 

 

Wygląda na to, że Phantom Thieves zostali porwani do dziwnego świata, który jest uciskany przez tyraniczny rząd. Znajdując się w niebezpieczeństwie, zostają uratowani przez Erinę i Rebel Corp. Phantom Thieves muszą z nimi współpracować, aby uwolnić ludzi i znaleźć drogę powrotną do domu.

Persona 3 Reload ukaże się na początku przyszłego roku, a Persona 5 Tactica już 17 listopada na Xbox One, Xbox Series X|S i PC, a w planach są kolejne platformy. Miej oko na nasze oferty kluczy Persona 3 Reload i Persona 5 Tactica Xbox.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare