Instant Gaming EU
 
 

Oficjalna data premiery Dragon's Dogma II ogłoszona

Oficjalna data premiery Dragon's Dogma II ogłoszona

Podczas transmisji na żywo poświęconej Dragon's Dogma II, Capcom ogłosił datę premiery nadchodzącego tytułu RPG akcji. Hideaki Itsuno, reżyser, wraz z producentem, Yoshiaki Hirabayashim, przedstawili więcej szczegółów na temat tego, co nazywają grą narracyjną oraz datę premiery ustaloną na 22 marca 2024 roku na PlayStation 5, Xbox Series i PC.

Zapowiedź wprowadziła również nowe elementy, takie jak potwory. Najważniejszym z nich jest Talos, gigant, którego gracze będą musieli pokonać. Biorąc pod uwagę jego ogrom, Arisenowie i ich pionki mogą go bez problemu dosiąść i celować w określone punkty, jeśli zamierzają zadać jakiekolwiek obrażenia. Czasami rozwiązaniem jest również wykorzystanie skrzydlatego wroga jako transportu, podczas gdy w innych sytuacjach balista może być bardziej odpowiednią opcją.

 

 

Pierwszy Dragon's Dogma nie wydawał się tak skoncentrowany na fabule, jak jego kontynuacja. Producent twierdzi, że druga gra ma takie samo założenie. Gracz wciela się w Arisena, którego serce zostaje skradzione przez smoka - bardzo podobnego do Grigoriego z pierwszej części. Ale świat Dragon's Dogma II jest równoległy do pierwszego. Historia rozpoczyna się w ludzkim królestwie Vermund, gdzie toczy się walka o tron. W tym celu królowa Vermund tworzy fałszywego Arisena. Tymczasem królestwo Battahl uważa sojuszników Arisena, pionki, za źródło nieszczęścia.

Jedyną wspólną cechą obu królestw jest to, że uznają smoka za zagrożenie, choć ich spojrzenie na Arisenów i Pionki różni się. Gracz znajduje się pośród tych dwóch królestw i musi wędrować przez oba, dowiadując się o nich więcej. W tym celu pojawiają się zadania, które są bardziej tradycyjnymi zadaniami RPG, jak poprzednio.

Nowością była specjalizacja pionków. Sojusznik może na przykład rozumieć język elfów, umożliwiając Arisenom rozmowę z nimi. Inny może mieć specjalizację logistyczną, która wydaje się umożliwiać pionkowi znajdowanie przedmiotów podczas eksploracji.

Arisen zyskał nowe powołanie, klasy w Dragon's Dogma II, zwane Trickster. Wybraną bronią jest Kadzielnica, która wyczarowuje iluzje, aby zmylić wrogów lub obdarzyć sojuszników premiami. Jest to pierwszy całkowicie wspierający zawód w grze. Pod koniec transmisji na żywo producent zaprezentował wersje deluxe i bonusowe w przedsprzedaży.

Dragon's Dogma II to jedna z najbardziej oczekiwanych gier RPG 2024 roku. Z datą potwierdzoną na 22 marca, fani mogą sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych cdkeyów Dragon's Dogma II i przygotować się do ponownej przygody w fantastycznym świecie jako Arisen.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare