Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XIV wciąż zyskuje graczy pomimo nowej łatki World of Warcraft

Final Fantasy XIV wciąż zyskuje graczy pomimo nowej łatki World of Warcraft

World of Warcraft od momentu premiery jest niekwestionowanym liderem gatunku MMORPG. Gra Blizzarda ma ogromną liczbę zwolenników i subskrybentów, osiągając liczby, o których inne gry mogły tylko marzyć w przeszłości, ale w ostatnich latach również traci graczy. Mimo, że wydanie rozszerzenia Shadowlands i później Burning Crusade Classic zdołały przywrócić do gry wielu graczy, World of Warcraft stracił około dwóch milionów graczy w ostatnim kwartale finansowym. W tym przypadku, jedną z gier, które wydają się być faworyzowane z tą tendencją jest nie kto inny jak Final Fantasy XIV, wersja MMO popularnej serii RPG od Square Enix.

Liczba graczy, którzy wykazują zainteresowanie Final Fantasy XIV wzrosła w ostatnim czasie, a gra osiągnęła rekordową liczbę jednoczesnych graczy na Steamie, przewyższając swój poprzedni szczyt z dużym marginesem. Warto zauważyć, że Blizzard wprowadził najnowszą aktualizację zawartości dla World of Warcraft w zeszłym tygodniu, ale nowy dungeon i raid, które się z nim wiążą, nie są jeszcze dostępne dla graczy, więc mogło to zniechęcić niektórych z nich. Wygląda na to, że rośnie liczba graczy, którzy nie podzielają obecnej wizji gry i dlatego prawdopodobnie szukają zielonych pastwisk gdzie indziej.

 

 

Final Fantasy XIV może być dla nich nowym domem, a tendencji tej mógł sprzyjać fakt, że kilku znanych streamerów zdecydowało się w ostatnim czasie na eksplorację świata Eorzea. Zbliżająca się premiera nowego rozszerzenia dla Final Fantasy XIV może być wystarczającym bodźcem, aby przekonać tych graczy do osiedlenia się w nowym uniwersum i zapomnienia o Azeroth. Nie jest tak, że World of Warcraft zniknie w najbliższym czasie, ale Blizzard zdecydowanie powinien zacząć w przyszłości zwracać uwagę na to, co robi konkurencja.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare