Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XIV: Dawntrail ujawnia Vipera, pierwszą nową profesję w rozszerzeniu

Final Fantasy XIV: Dawntrail ujawnia Vipera, pierwszą nową profesję w rozszerzeniu

Podczas London Fan Fest, Square Enix ujawniło zupełnie nowe informacje na temat Final Fantasy XIV: Dawntrail - piątym i najnowszym dodatku do uznanej przez krytyków gry MMORPG, którego premiera zaplanowana jest na lato 2024 roku.

Na czele wiadomości znajduje się ogłoszenie pierwszego nowego zadania w Dawntrail: Viper z dwoma broniami. Ujawnienia dokonał producent i reżyser Naoki Yoshida podczas swojego przemówienia na Final Fantasy XIV Fan Festival 2023 w Londynie, wraz z nowym zwiastunem pokazującym Wojownika Światła w akcji jako okrutnego wojownika na bliskim dystansie.

 

 

Podczas przemówienia ogłoszono również nową serię rajdów sojuszu zaplanowaną na cykl zawartości 7.x: Echoes of Vana'diel - serię crossover z Final Fantasy XI. Nowe rozszerzenie przyniesie mnóstwo świeżej zawartości, w tym zwiększony limit poziomu, wiele nowych miejsc pracy, rozległe nowe obszary, nowe sojusznicze plemiona, nowe lochy i nową podstawową zawartość bitewną, taką jak FATE, polowania, poszukiwania skarbów i zadania poboczne, a także wiele więcej.

  • Nowe miasto - Tuliyollal, siedziba federalnego państwa narodowego rządzącego Turalem, położona na północnych krańcach Yok Tural.
  • Nowe obszary - tropikalny region Kozama'uka, pełen niezliczonych rzek, strumieni i wodospadów, oraz suchy region Shaaloani, obejmujący rozległe, pozbawione deszczu równiny, przez które budowana jest linia kolejowa.
  • Nowe zadania limitowane - planowane do wydania w drugiej połowie serii aktualizacji 7.x.
  • Podróż do Nowego Świata, Tural, i jego stolicy, Tuliyollal.
  • Zwiększenie limitu poziomu z 90 do 100

Oprócz tych funkcji, Dawntrail wprowadzi pierwszą aktualizację graficzną gry zarówno dla postaci, jak i świata, w tym:

  • Ulepszenia estetyki na całym ekranie
  • Tekstury i cienie w wyższej rozdzielczości
  • Ulepszone materiały

Po ogłoszeniu na Fan Festival 2023 w Las Vegas, otwarta beta dla wersji Xbox Series X|S gry Final Fantasy XIV Online ma zostać uruchomiona między połową stycznia a lutym 2024 roku. Przed oficjalną premierą wiosną 2024 roku, gracze na konsolach z rodziny Xbox po raz pierwszy doświadczą cudów Eorzea w tej cyfrowej wersji i będą mogli cieszyć się obsługą 4K na Xbox Series X. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych wkrótce.

Rozszerzenie Final Fantasy XIV: Dawntrail zostało potwierdzone na lato 2024 roku. Do tego czasu gracze mogą skorzystać z darmowego okresu próbnego do Stormblood lub zakupić dodatek Final Fantasy XIV: Endwalker aby uzyskać dostęp do całej zawartości. Jeśli jesteś już mieszkańcem Eorzea, sprawdź naszą porównywarkę, aby uzyskać najtańsze oferty na Final Fantasy XIV: Dawntrail i przygotuj się na eksplorację Nowego Świata.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare