Final Fantasy XIV: Dawntrail jest tym, na co czekali gracze

Final Fantasy XIV: Dawntrail jest tym, na co czekali gracze

Niedawnej premierze najnowszego rozszerzenia do Final Fantasy XIV Online towarzyszyły kolejki, problemy z logowaniem na serwery i kilka błędów, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku popularnych gier MMORPG. Nie było jednak wcale tak źle. Deweloper Square Enix wyłączył serwery na około 48 godzin, aby przygotować się do premiery Final Fantasy XIV: Dawntrail i naprawdę się to opłaciło, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne problemy, jakie gracze mieli z Endwalkerem. W każdym razie, sytuacja taka jak ta jest czymś, co łatwo wybaczyć i zapomnieć, gdy można zagłębić się w nową zawartość, zwłaszcza jeśli jest ona dobra, a okazuje się, że Dawntrail jest wszystkim, czego gracze oczekiwali, a nawet czymś więcej.

 

 

Rekordowa liczba graczy

Final Fantasy XIV: Dawntrail wprowadza wiele nowości, w tym dwie nowe profesje, nowy epizod w fabule i mnóstwo zadań, ale pojawił się również wraz ze znaczną aktualizacją grafiki gry, która jest dostępna dla wszystkich graczy. Połączenie nowej zawartości i ulepszonej grafiki ma ogromny wpływ na bazę graczy najpopularniejszej gry MMORPG, która osiągnęła bezprecedensową liczbę. Reżyser Final Fantasy XIV, Naoki Yoshida, przeprosił za problemy podczas premiery i potwierdził, że gra radzi sobie lepiej niż kiedykolwiek pod względem liczby graczy w niedawnym wpisie na blogu na oficjalnej stronie gry.

"Chciałbym podziękować wszystkim za cierpliwość i współpracę w radzeniu sobie z przeciążeniem serwerów podczas wczesnego dostępu do Dawntrail. Dzięki waszemu wsparciu udało nam się osiągnąć rekordową liczbę jednoczesnych użytkowników, jakiej nie widzieliśmy od czasu premiery A Realm Reborn w 2013 roku".

Podczas gdy inne gry MMORPG, takie jak World of Warcraft, zmagają się z utrzymaniem zainteresowania swojej bazy graczy, Final Fantasy XIV Online nie wydaje się mieć takich problemów. Pozwoliło to grze prześcignąć wszystkie inne w tym gatunku, czyniąc ją ulubioną grą milionów graczy. Dawntrail w znacznym stopniu przyczynia się do przedłużenia tej sytuacji w czasie i powinieneś rozważyć skorzystanie z naszej porównywarki, aby kupić tani kod na PC Final Fantasy XIV: Dawntrail, jeśli nie chcesz przegapić wszystkich ulepszeń i dodatkowej zawartości, które wprowadza do podstawowej gry.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare