Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XIV prezentuje Dawntrail, kolejne rozszerzenie do gry MMORPG

Final Fantasy XIV prezentuje Dawntrail, kolejne rozszerzenie do gry MMORPG

W Las Vegas, na Final Fantasy XIV Fan Festival, Naoki Yoshida, znany również jako Yoshi-P, wszedł na scenę, aby opowiedzieć o kolejnym rozszerzeniu do uznanej gry MMORPG, nazwanym Final Fantasy XIV: Dawntrail. Jak to określił, będą to "letnie wakacje" dla naszego Wojownika Światła po niezliczonych niebezpieczeństwach i nieszczęściach, przez które przeszliśmy.

Tym razem będziemy eksplorować zachodnie morza od świata znanego jako Hydaelyn/Etheirys przez Indigo Deep do Nowego Świata, kontynentu znanego obecnie jako Tural. Spotkamy tam nowe plemiona bestii, takie jak Mamool Ja, zmierzymy się z nowymi zagrożeniami, poszukamy legendarnego złotego miasta, a może nawet zderzymy się z naszymi sojusznikami Scionami.

 

Jeśli chodzi o aktualizacje rozgrywki, Final Fantasy XIV: Dawntrail zwiększy limit poziomu gry z 90 do 100. Ponadto Naoki Yoshida obiecał dwa nowe profesje, meele DPS i ranged caster DPS. Trzymał to jednak w tajemnicy i na razie nie ujawnił tych nowych zawodów. Dla porównania, Final Fantasy XIV: Endwalker dodał Sage i Reaper, healera i meele DPS.

Gracze zaznajomieni z MMORPG mogą spodziewać się nowych wariantów lochów, rajdów sojuszu, rajdów dla 8 graczy, ostatecznych rajdów, polowań i aktualizacji Duty Support, która pozwala na eksplorację lochów fabularnych wraz z postaciami niezależnymi bez polegania na trybie online gry. Wersja 7.0 poprawi również jakość życia w grze i bardzo pożądaną aktualizację graficzną obiecaną przez zespół w przeszłości.

 

 

Dla Wojowników Światła, którzy lubią bić innych Wojowników Światła, podczas prezentacji ostrzegano, że przyniesie ona aktualizacje PvP. W patchu Endwalker 6.1, FFXIV wprowadził Crystalline Conflict, tryb PVP Arena, w którym 5 graczy walczyło z 5 innymi. Tryb został dobrze przyjęty przez społeczność, która poczuła, że PVP zostało ożywione.

Final Fantasy XIV: Dawntrail ukaże się latem 2024 roku, między czerwcem a wrześniem. Gra będzie dostępna na PC i PS5. Każde rozszerzenie zapewnia od 60 do 80 godzin rozgrywki. Dla tych, którzy chcą zagłębić się w jedną z najlepszych narracji, jakie kiedykolwiek widziano w grach MMORPG, FFXIV oferuje darmowy okres próbny, który obejmuje A Realm Reborn do Heavensward, ale zostanie rozszerzony do Stormblood wraz z wydaniem patcha 6.5, gwarantując ponad 100 godzin rozrywki. Jeśli gra Ci się spodoba, rozważ zakup pełnej wersji gry za pośrednictwem naszej porównywarki, która oferuje najlepsze oferty na Final Fantasy XIV: Endwalker, która zawiera wszystkie poprzednie rozszerzenia.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare