Instant Gaming EU
 
 

Borderlands 3 wchodzi na konsole nowej generacji z nowymi funkcjami

Borderlands 3 wchodzi na konsole nowej generacji z nowymi funkcjami

Wydanie gry Borderlands 3 na konsolach nowej generacji nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ to samo dzieje się w przypadku większości dostępnych obecnie gier. Deweloper Gearbox ogłosił to podczas wczorajszej edycji PAX Online 2020. To, co rzeczywiście było niespodzianką, to zapowiedź zupełnie nowej treści i funkcji, które looter-shooter otrzyma w przyszłości. Borderlands 3 nie tylko otrzyma nowe drzewka umiejętności i zdolności dla wszystkich Vault Hunters, ale gra zyskuje również ekskluzywne tryby rozgrywki.

W pewnym momencie w przyszłym roku, gra otrzyma nowe płatne DLC, które doda drzewo umiejętności do każdej z grywalnych postaci w Borderlands 3. Jedynym ujawnionym do tej pory drzewkiem umiejętności Trappera Fl4k'a, które skupia się na manipulowaniu tarczą i pozwala Beastmasterowi na posiadanie Hyperiona Loaderbota jako peta. Ten zrobotyzowany pomocnik występuje w trzech wersjach, z których każda wyposażona jest w inną broń. ION Loader strzela eksplodującymi pociskami zdolnymi do tworzenia shock nova, WAR Loader wyposażony jest w zapalający shotgun, granaty i pociski naprowadzające, a BUL Loader jest w stanie szarżować na przeciwników i miażdżyć ich swoją tarczą. Oczywiście, nowe drzewo umiejętności posiada również aktywną umiejętność Gravity Snare, która pozwala Vault Hunterowi wystrzelić pułapkę, która cyklicznie wyrzuca przeciwników w powietrze i uderza nimi w ziemię, zapewniając pierwszą formę kontroli tłumu dla tej postaci.

 

 

Drugi duży dodatek nadchodzący do Borderlands 3 ma postać trybów splitscreen. Trój- i czteroosobowy splitscreen będzie dostępny na konsolach nowej generacji, a także pionowy splitscreen w trybie kooperacji dwóch graczy, który zostanie również dodany do wersji gry na PlayStation 4 i Xbox One. Ponadto, jak zapewne już się spodziewałeś, ponieważ dzieje się to w przypadku wielu gier, posiadanie Borderlands 3 na platformach obecnej generacji uprawnia do bezpłatnego uaktualnienia do odpowiedniej wersji gry następnej generacji. Oczywiście, zachowasz swoje postępy.

Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach będziemy wiedzieć więcej o nowych drzewach umiejętności dla pozostałych postaci z Borderlands 3 a Gearbox obiecał także, że w przyszłym roku będziemy mieć informacje o crossplay'u w grze.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare