Borderlands 3 dostanie crossplay, prawie

Borderlands 3 dostanie crossplay, prawie

Można by pomyśleć, że Gearbox jest wystarczająco dużym deweloperem i że Borderlands 3 jest wystarczająco popularną grą, aby nie brać udziału w wewnętrznej wojnie pomiędzy wielkimi firmami produkującymi gry wideo. Półtora roku po premierze, nadszedł czas, aby gra otrzymała to, co wydaje się być cechą wspólną wielu innych gier, czyli crossplay pomiędzy platformami. Mimo, że multiplayer nie jest główną częścią Borderlands 3, ponieważ posiada bardzo kompletną kampanię dla jednego gracza, to możliwość dzielenia się grą z innymi przyjaciółmi jest zawsze mile widziana i otwiera sporo opcji rozgrywki. Dlatego też zapowiedź Randy'ego Pitchforda, że nadchodzący patch doda obsługę crossplay "na wszystkich platformach", została przyjęta przez graczy z radością. Niestety, nie jest to pełna historia.

 

 

Jak wynika z tweeta Pitchforda, wydawca 2K Games poprosił ich o usunięcie wsparcia dla crossplay na konsolach PlayStation. Sony wciąż jest zbyt uparte, by pozwolić graczom PlayStation na dzielenie się zabawą z innymi graczami z różnych platform, jeśli chodzi o duże gry, zwłaszcza jeśli nie dostaną swojego kawałka tortu. Najbardziej bezpośrednim skutkiem tego jest to, że mają teraz do czynienia z całkiem sporą liczbą niezadowolonych graczy z powodu polityki, która rozpoczęła się kilka lat temu. Nie ma to większego sensu, ponieważ istnieje sporo mniejszych gier, które oferują crossplay na wszystkich platformach, w tym na konsolach PlayStation. Czy jest to więc kwestia popularności gry?

 

 

Prezes i dyrektor generalny Gearbox, Randy Pitchford, nie podał więcej szczegółów w tej sprawie. Możemy zatem jedynie spekulować na temat powodów, jakie za tym wszystkim stoją. Jedyną prawdą jest to, że crossplay pojawi się w Borderlands 3 w pewnym momencie, więc jeśli gracie w grę na jakiejkolwiek platformie innej niż PlayStation 4 lub PlayStation 5, będziecie mogli dzielić zabawę ze znajomymi w trybie multiplayer.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare