Activision rozdaje bany w Call of Duty: Warzone

Activision rozdaje bany w Call of Duty: Warzone
3 lut 2021, 17:00

Call of Duty: Warzone to darmowa gra typu battle royale, która stała się równie popularna jak główne gry z serii Call of Duty. Mając za podstawę najnowszy Call of Duty: Modern Warfare, Warzone zdołało przykuć uwagę fanów serii, ale także sporej części innych graczy, osiągając niespotykany dotąd poziom popularności. Choć już wcześniej było wiadomo, że mechanika battle royale nie jest złym dodatkiem do gier Call of Duty, czego dowodem jest tryb Blackout w Call of Duty: Black Ops IV, uruchomienie Warzone jako samodzielnej gry free-to-play zwielokrotniło sukces gry. Oczywiście Activision starało się wykorzystać ogromną liczbę graczy w Call of Duty: Warzoneorganizując specjalne wydarzenia, w których mogli oni wypróbować przez ograniczony czas niektóre z funkcji zawartych w głównych grach, najpierw Modern Warfare, a później Call of Duty: Black Ops - Cold War. Wszystko to przyczyniło się do utrzymania Call of Duty jako jednej z najważniejszych serii strzelanek z perspektywy pierwszej osoby.

Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, kiedy konkurencyjna gra wieloosobowa staje się popularna, szybko pojawiają się ludzie, którzy próbują uzyskać nieuczciwą przewagę w grze, a Call of Duty: Warzone nie jest wyjątkiem od reguły. W rzeczywistości obecność cheaterów jest coraz większym problemem dla społeczności Warzone i wygląda na to, że Activision ciężko pracuje, aby ich powstrzymać. W ostatnim poście na blogu, potwierdzili oni, że ponad 300 000 osób zostało zbanowanych od momentu uruchomienia Warzone w marcu 2020 roku. Łącznie 60 000 kont zostało zbanowanych wczoraj za potwierdzone przypadki używania oprogramowania cheatującego.

 

 

Ta ogromna seria banów prawdopodobnie nie położyła kresu oszukiwaniu w Warzone, ale zdecydowanie pomaga i udowadnia, że deweloperzy nie chcą, aby problem wymknął się spod kontroli. Korzystanie z oprogramowania firm trzecich, takiego jak hacki czy aimboty, w celu uzyskania lepszych wyników w Warzone, ma negatywny wpływ na wrażenia z rozgrywki większości graczy, co potencjalnie może skończyć się porzuceniem przez nich gry. Widzieliśmy to już wcześniej i bez wątpienia będzie się to zdarzać w przyszłości, ale przynajmniej dobrze wiedzieć, że ciężko pracują nad tym, aby nie przytrafiło się to w Call of Duty: Warzone.

  • CptAgnes

    Gry, rośliny i zwierzaki to moje pasje i hobby pielęgnowane na co dzień. Od szczurów, chomików, przez psy i koty. Każdą wolną chwilę spędzam na grach mobilnych, na pc i ps4. Połączenie pracy z jedną z zajawek polecam każdemu ^^

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Will you be a Raider or a Survivor in Dragon Ball The Breakers? - 53
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare