2K Games może stworzyć nową FIFA

2K Games może stworzyć nową FIFA

Świat symulatorów sportowych był w szoku, gdy EA zerwało wieloletnią współpracę z FIFA. Niepewność co do przyszłości popularnej serii symulatorów piłki nożnej została szybko rozwiana wraz z ogłoszeniem EA Sports FC 2024, gry, która nadal oferowała najlepsze wrażenia i wszystkie funkcje obecne w starej serii, po prostu unikając używania FIFA w swoim brandingu. W końcu EA Sports może nadal korzystać z większości drużyn, zawodników i rozgrywek w swoich grach ze względu na umowy podpisane z odpowiednimi częściami.

EA Sports FC 24 zdominowało gatunek bez prawie żadnej konkurencji w swoim modelu, zwłaszcza od czasu, gdy Konami zdecydowało się przekształcić swoją słynną serię Pro Evolution Soccer w eFootball, darmową grę, która w jakiś sposób zniknęła z radaru od czasu jej wydania. Wkrótce jednak na arenę symulacji piłki nożnej może wkroczyć nowy konkurent. Wiedzieliśmy, że FIFA chce kontynuować licencjonowanie gier wideo i okazuje się, że jej kolejny chwyt może być bardzo duży.

FIFA 2K25?

Według niezweryfikowanych plotek, 2K Games i FIFA miałyby nawiązać współpracę w celu wydania nowej serii symulacji piłkarskich. Źródłem tych plotek jest publikacja na X od sprzedawcy @mohplay_inc_, która twierdzi, że nowa gra o nazwie FIFA 2K25 zostanie wydana już w tym roku. Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie, ale to wystarczyło, aby wywołać silną reakcję fanów gatunku.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, społeczność zaakceptowałaby nową serię FIFA z rąk 2K Games, ponieważ deweloper ma duże doświadczenie w tworzeniu symulatorów dla innych dyscyplin sportowych. NBA 2K 24 i WWE 2K24 są dobrymi przykładami jego pracy i byłoby interesujące zobaczyć, jakie podejście przyjmie 2K do symulacji piłki nożnej. Licencjonowanie konkretnych drużyn i zawodników może być poważną kwestią, ponieważ EA prawdopodobnie posiada pewien stopień wyłączności na określone drużyny i zawodników. W końcu autentyczność ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o dostarczanie najlepszych możliwych wrażeń z symulacji.

Wszystko to powiedziawszy, wciąż musimy czekać na oficjalne potwierdzenie i ewentualne ujawnienie FIFA 2K25, które może nastąpić w nadchodzących miesiącach. Do tego czasu EA Sports FC 24 pozostaje najlepszą opcją, jeśli szukasz wyjątkowej symulacji piłki nożnej. Gra jest dostępna na wszystkich platformach i w każdej chwili możesz znaleźć najlepszą zniżkę na zakup kodu do gry EA Sports FC 24 za pomocą naszej porównywarki.

  • Oficjalna strona : EA FC 24
  • Kategorie : Gry akcji , Symulatory , Sportowe
  • Edytor : Electronic Arts
  • Deweloper : EA Canada & EA Romania
  • Tryby : Solo, Multiplayer, Co-op
  • Data wydania : 28 września 2023
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare