Ghost of Tsushima Director's Cut oficjalnie potwierdza datę premiery na PC!

Ghost of Tsushima Director's Cut oficjalnie potwierdza datę premiery na PC!

Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji z otwartym światem, stworzona przez Sucker Punch Productions i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Gracze wcielają się w rolę Jina Sakai, samuraja, którego zadaniem jest ochrona wyspy Tsushima przed pierwszą inwazją Mongołów na Japonię. Gra została wydana na PlayStation 4 17 lipca 2020 roku.

Ghost of Tsushima oferuje trzecioosobową perspektywę i skradankową rozgrywkę. Dzięki rozległemu otwartemu światu gracze mogą swobodnie eksplorować, eliminować twierdze wroga lub wykonywać misje, aby dowiedzieć się więcej o świecie gry. W walce gracze mogą bezpośrednio walczyć z wrogami za pomocą broni białej lub wykonywać zabójstwa, aby szybko pozbyć się wrogów. Gra oferuje różnorodne bronie, dzięki którym gracze mogą podejść do walki na swój własny sposób, w tym katanę na bliskim dystansie, rozpraszające petardy, bomby dymne, kunai, itd. 

Po premierze gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i graczy. Ghost of Tsushima zdobyło nagrodę specjalną za grafikę i dźwięk na Game Critics Awards w lipcu 2018 roku. W 2018 roku gra była nominowana do nagrody Golden Joystick Awards dla najbardziej oczekiwanej gry. Podczas 38. gali Golden Joystick Awards w 2020 roku gra była nominowana w kategoriach Najlepszy dźwięk, Najlepsza fabuła, Najlepszy projekt wizualny i PlayStation Game of the Year, a Sucker Punch był nominowany w kategorii Studio Roku. Gra znalazła się w czołówce nominacji do The Game Awards 2020, w tym w kategoriach Gra Roku, Najlepsza Reżyseria Gry, Najlepsza Narracja i Najlepszy Występ dla Tsuji Daisuke.

Po czterech latach oczekiwań, 6 marca 2024 roku, Sony w końcu zaprezentowało zwiastun wersji Ghost of Tsushima Director's Cut na PC:

 


Podobnie jak wersja Director's Cut na PlayStation 4 i PlayStation 5, ta wersja na PC rozszerzy oryginalną grę o nowe funkcje:

 • Rozszerzenie Wyspa Iki: Nowa historia, mini-gry, typy przeciwników i nie tylko.
 • Sieciowy tryb kooperacji Legends.
 • Cyfrowy mini artbook.
 • Komentarz reżysera: Zespół twórców spotyka się ze znanym japońskim historykiem, aby przyjrzeć się światu Ghost of Tsushima i porównać go z prawdziwymi wydarzeniami, które go zainspirowały.
 • Jeden punkt techniki.
 • Urok przychylności Hachimana.
 • Zestaw skórek bohatera Tsushimy: Złota Maska, Zestaw Mieczy, Koń, Siodło.

Wraz z wydaniem gry na PC, gracze będą mogli doświadczyć Ghost of Tsushima z nieograniczoną liczbą klatek na sekundę i obsługą różnych monitorów panoramicznych: Ultrawide (21:9), Super Ultrawide (32:9) i 48:9 Triple Monitor. Gra będzie również wspierana przez zaawansowane technologie zwiększające wydajność, takie jak NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 i Intel XeSS. Dodatkowo, obsługiwane będą również zaawansowane technologie poprawy obrazu NVIDIA Reflex i NVIDIA DLAA.

"Jesteśmy dumni mogąc ogłosić, że nasi przyjaciele i partnerzy z Nixxes wprowadzają Ghost of Tsushima na PC!", powiedział współzałożyciel Sucker Punch Productions, Brian Fleming. "To pierwszy taki projekt dla Sucker Punch - wszystkie nasze wcześniejsze prace były ekskluzywne dla konsol, więc jesteśmy podekscytowani tym wszystkim, a Nixxes był właściwym zespołem do realizacji tego projektu. Mając ich na pokładzie, wiedzieliśmy, że wyniki będą po prostu niesamowite! A teraz wybaczcie, ale idę zamówić monitor Super Ultra Wide!"

Ghost of Tsushima Director's Cut ukaże się 16 maja 2024 roku na PC. Jeśli chcesz doświadczyć Ghost of Tsushima Director's Cut na PC zalecamy skorzystanie z porównywarki cen dLcompare, aby uzyskać najlepsze oferty.

 • Oficjalna strona : Ghost of Tsushima
 • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
 • Edytor : Sony Interactive Entertainment
 • Deweloper : Sucker Punch Productions
 • Tryby : Solo
 • Data wydania : 16 maja 2024
 •     PS4 : 17 lipca 2020
 •     PS5 : 20 sierpnia 2021
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare