Ghost of Tsushima będzie mieć ograniczenia dla crossplayu na PC

Ghost of Tsushima będzie mieć ograniczenia dla crossplayu na PC

Niedawne kontrowersje związane z Helldivers 2 i wymogiem posiadania konta PSN przez graczy Steam mają wpływ także na inne gry. Pecetowa wersja Ghost of Tsushima jest ofiarą skutków ubocznych, ponieważ deweloper Nixxes został zmuszony do reakcji, aby zapobiec podobnej sytuacji. Epicka gra przygodowa osadzona na małej japońskiej wyspie będzie wkrótce dostępna dla graczy PC, a spora społeczność czeka, aby zanurzyć się w jej historii. Ghost of Tsushima Director's Cut zawiera jednak również tryb wieloosobowy o nazwie Legends i tu właśnie pojawia się problem. Pierwotnie gracze potrzebowali konta PSN, aby dołączyć do rozgrywki wieloosobowej, ale Nixxes zdecydowało się to zmienić w sprytny sposób, aby zapobiec wszelkim kłopotliwym sytuacjom.

Rozwiązaniem jest "beta"

W publikacji za pośrednictwem X, Nixxes potwierdziło, że Ghost of Tsushima Director's Cut zawiera kooperacyjny tryb wieloosobowy Legends. Oferuje on crossplay między platformami PlayStation i PC. Jest to jednak obecnie funkcja beta i będziesz potrzebować konta PSN, aby dzielić się wrażeniami z graczami konsolowymi, jeśli grasz w grę na PC.

"W momencie premiery, cross-play w trybie Legends będzie w wersji beta. Rozgrywka między konsolami PS4, PS5 i PC jest obsługiwana podczas rozpoczynania sesji gry poprzez zapraszanie znajomych w PlayStation Network".

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kooperacyjny tryb wieloosobowy Legends będzie obejmował rozgrywkę między graczami na konsolach PS4, PS5 i PC. Legends będzie działać na PC w momencie premiery, ale nie będziesz automatycznie dopasowywany do graczy na różnych platformach. Rozgrywka międzyplatformowa zostanie uruchomiona w wersji beta, co oznacza, że będzie można ją wypróbować, zapraszając znajomych z PlayStation Network".

 

 

Studio nie ujawniło nic na temat przyszłości tej "bety", ale przynajmniej ci, którzy chcą zagrać w Ghost of Tsushima Director's Cut na PC, wiedzą o tym przed wydaniem gry i zawsze mogą grać w kampanię gry i z innymi graczami na tej samej platformie, jeśli zdecydują się nie używać konta PSN.

W każdym razie, Ghost of Tsushima Director's Cut ukaże się na PC już jutro, a wymagania systemowe można sprawdzić tutaj. Pamiętaj, że najlepsze zniżki na klucz do Ghost of Tsushima są już dostępne w naszej porównywarce.

  • Oficjalna strona : Ghost of Tsushima
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Sucker Punch Productions
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 16 maja 2024
  •     PS4 : 17 lipca 2020
  •     PS5 : 20 sierpnia 2021
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare