Helldivers 2 wymaga od graczy Steam utworzenia konta PSN

Helldivers 2 wymaga od graczy Steam utworzenia konta PSN

To nie jest dobry dzień w siedzibie Helldivers. Poprzez oficjalny post na Steam i ogłoszenie na X (dawniej Twitter), gracze ze Steam muszą połączyć swoje konto Steam z kontem PlayStation Network, aby kontynuować grę w Helldivers 2 na PC. Arrowhead Game Studios ogłosiło ten warunek pierwszego dnia, ale deweloper tymczasowo usunął wymagania z powodu problemów technicznych podczas premiery gry. Teraz jednak, na prośbę Sony, wymóg ten powrócił, a wiadomość ta spotkała się z dużą reakcją fanów.

 

 

Helldivers 2 to fenomen wśród gier premium na żywo. Podobnie jak Palworld, gra nie miała ceny 70 USD, co mogło zwiększyć sprzedaż. Ale tym, co sprawiało, że gracze zawsze wracali do Helldivers 2, była jakość gry i przyjemność z gry. Jednak idiom "Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego" ma tutaj zastosowanie. Po ogłoszeniu obowiązkowego połączenia konta Steam z kontem PSN, fani byli niezadowoleni i wyrażali swoją frustrację. W dniu ogłoszenia, 3 maja, gra otrzymała ponad 8000 negatywnych recenzji na Steam.

helldivers 2 have a lot of negative reviews after steam and psn link requirement

Chociaż wielu może powiedzieć, że utworzenie konta PSN jest łatwym obejściem, sytuacja nie jest tak prosta, jak się wydaje. Wiele krajów nie zezwala na tworzenie kont PSN, co oznacza, że osoby grające w Helldivers 2 przez Steam w tych krajach stracą dostęp do gry. Co więcej, chociaż oficjalny komunikat podkreśla bezpieczeństwo i ochronę, niestety PlayStation Network nie jest obce ataki hakerów, co oznacza, że bezpieczeństwo to nie jest tak żelazne, jak chciałoby Sony.

Inni wciąż komentują, że nie mają PlayStation, nie są zainteresowani tworzeniem konta PlayStation i nie będą go tworzyć. Ponieważ stracą dostęp do gry, jedyną alternatywą jest złożenie wniosku o zwrot pieniędzy. Pokazuje to, że pomimo ostrzeżenia Arrowhead Game Studios o tym wymogu od samego początku, najlepiej byłoby go całkowicie usunąć. Jak dotąd ani Arrowhead Game Studios, ani Sony nie odpowiedziały na negatywne opinie.

Wpływ tej zmiany na bazę graczy Helldivers 2 dopiero się okaże, ponieważ będzie ona egzekwowana dopiero od 30 maja. W ogłoszeniu określono, że gracze muszą połączyć swoje konto Steam z kontem PSN do 4 czerwca, w przeciwnym razie stracą dostęp do gry. Jeśli chcesz spełnić te nowe wymagania i kontynuować swoją przygodę z Helldivers 2, zalecamy śledzenie naszej porównywarki najlepszych ofert na klucz do gry Helldivers 2 na PC i odkrycie, dlaczego ta gra jest tak popularna ze względu na ekscytujące bitwy z ogromnymi międzygwiezdnymi stworzeniami.

111.56zł
Helldivers 2
Helldivers 2
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Arrowhead Game Studios
  • Tryby : Solo, Co-op
  • Data wydania : 8 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare