Final Fantasy XVI State of Play już jutro

Final Fantasy XVI State of Play już jutro

Square Enix całkowicie skupia się na kolejnej odsłonie swojej najsłynniejszej serii RPG. Final Fantasy XVI przyniesie zupełnie nową obsadę postaci, które przeżyją epicką przygodę w świecie Valisthea. W tym nowym scenariuszu sześć różnych narodów rywalizuje ze sobą, ale sprawy przybierają gorszy obrót, gdy tajemnicza plaga znana jako Zaraza zaczyna się rozprzestrzeniać, zarażając ludzi i powodując gwałtowny wzrost napięcia między narodami. Narody te wykorzystują jednostki, które służą jako żywiciele potężnych stworzeń znanych jako Eikony, aby realizować swoje plany. Final Fantasy XVI opowiada historię Clive'a Rosfielda i jego brata. Wraz z kilkoma przyjaciółmi wyruszają na misję, aby zemścić się na mrocznym Eikonie Efreet, który zniszczył królestwo Rosarii.

Wydarzenie poświęcone Final Fantasy XVI

Udało nam się odkryć kilka aspektów rozgrywki Final Fantasy XVI dzięki serii filmów, ale znacznie więcej informacji będzie dostępnych już wkrótce. Square Enix we współpracy z Sony zorganizowało State of Play poświęcone Final Fantasy XVI. Wydarzenie odbędzie się jutro o godzinie 23:00 czasu środkowoeuropejskiego i będzie można je oglądać za pośrednictwem serwisów Twitch i YouTube. Przygotujcie się na ponad 20 minut nowego materiału z rozgrywki i mnóstwo szczegółów na temat nadchodzącej gry fabularnej.

 

 

Final Fantasy XVI potwierdzi przejście serii na bardziej przepełnioną akcją walkę, która pozostawia za sobą mechanikę turową. Taka zmiana okazała się sukcesem w Final Fantasy VII Remake i prawdopodobnie stanie się standardem dla każdej przyszłej odsłony serii. Miejmy nadzieję, że więcej szczegółów na temat nowego systemu walki poznamy podczas jutrzejszej prezentacji.

Tymczasem, jeśli jesteś fanem Final Fantasy i chcesz rozpocząć tę nową przygodę, gdy tylko ukaże się 22 czerwca, powinieneś skorzystać z naszej porównywarki, aby znaleźć najlepsze oferty na klucze Final Fantasy XVI na PS5.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare