Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XVI: The Rising Tide ma datę premiery

Final Fantasy XVI: The Rising Tide ma datę premiery

Podczas transmisji na żywo na PAX East, producent Naoki Yoshida, wraz z reżyserem DLC Takeo Kujiraoką i tłumaczem Michaelem-Christopherem Koji Foxem, podzielili się dalszymi szczegółami dotyczącymi Final Fantasy XVI The Rising Tide, drugiego DLC do gry. Clive zmierzy się w nim z Wodnym Eikonem Lewiatanem, powtarzającym się summonem w serii.

Oprócz podzielenia się informacjami na temat fabuły i rozgrywki, panel potwierdził również datę premiery. Final Fantasy XVI: The Rising Tide trafi na PlayStation 5 18 kwietnia.

 

 

Fabuła DLC rozpoczyna się, gdy do kryjówki dociera list, w którym wspomina się, że należy uratować wodnego Eikona, Lewiatana. Aby to zrobić, Clive, Joshua, Jill i Torgal muszą udać się do zapomnianej krainy Mysidia i odkryć tragiczną historię zapomnianego ludu.

Ważną kwestią wspomnianą przez reżysera Takeo Kujiraokę jest to, że będzie to ostateczna bitwa Eikon, w której Ifrit zmierzy się z Lewiatanem i najtrudniejszą walką Eikon w grze. Co więcej, podczas gdy w podstawowej grze moc Ifrita była stała, w DLC Eikon będzie rósł w siłę, gdy Clive będzie się wzmacniał, czy to poprzez zdobywanie kolejnych poziomów, czy też zmianę ekwipunku.

Kairos Gate to nowy tryb gry w Final Fantasy XVI

Oprócz dodania Lewiatana jako nowego Eikona, wraz z nowymi zdolnościami wodnymi dla Clive'a, DLC wprowadza nowy tryb do Final Fantasy XVI o nazwie Kairos Gate, rodzaj rozgrywki przypominającej przetrwanie odblokowanej tylko na poziomie trudności Final Fantasy. Clive musi przejść przez 20 etapów, zdobywając przedmioty i wyposażenie dla bohatera. W Kairos Gate możliwe jest zdobywanie BP, aby rozwijać atrybuty postaci w miarę postępów w wyzwaniu. Co więcej, każdy krąg zapewni wynik dla tych, którzy chcą rywalizować globalnie. Yoshi-P twierdzi, że ci, którym uda się osiągnąć rangę S we wszystkich wyzwaniach, spotkają na końcu sekretnego bossa.

DLC będzie również dostarczane z nową darmową aktualizacją 1.30 dla podstawowej wersji Final Fantasy XVI. W jej ramach otrzymamy nowe mechaniki, takie jak funkcja szybkiego wykonywania zadań, nowe ikony dla ważnych zadań postaci, w pełni mapowalne przyciski sterowania, wzory do łatwego przełączania się między umiejętnościami Eikon, więcej efektów i filtrów trybu fotograficznego oraz nowe zwoje dla Orchestriona. Podczas transmisji na żywo zapowiedziano również crossover pomiędzy Final Fantasy XVI i Final Fantasy XIV.

Final Fantasy XVI zostało wydane w zeszłym roku i posiada już DLC o nazwie Echoes of the Fallen. Final Fantasy XVI: The Rising Tide wyląduje na PlayStation 5 18 kwietnia. Jeśli chcesz doświadczyć podróży Ifrita przez krainę Valisthea, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert kluczy do gry Final Fantasy XVI i zobacz, co kryje się w najnowszym głównym wpisie z kryształowej sagi.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare