Jak rozpocząć przygodę z Final Fantasy XVI: The Rising Tide

Jak rozpocząć przygodę z Final Fantasy XVI: The Rising Tide

Final Fantasy XVI to fabularna gra akcji opracowana i wydana przez Square Enix. Stanowi ona szesnastą odsłonę serii Final Fantasy i została wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 5. Gra otrzymała uznanie krytyków za wciągającą fabułę, oszałamiającą grafikę, porywającą muzykę i wciągającą rozgrywkę. W ciągu zaledwie tygodnia od premiery, Final Fantasy XVI sprzedało się w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Pośród ogromnego sukcesu gry, Square Enix wprowadziło pierwsze rozszerzenie DLC zatytułowane "Echoes of the Fallen", które zostało wydane 7 grudnia 2023 roku. Następnie, podczas transmisji na żywo na PAX East, producent Naoki Yoshida, wraz z dyrektorem DLC Takeo Kujiraoka, podzielili się dodatkowymi informacjami na temat nadchodzącego drugiego DLC i ogłosili datę jego premiery.

Po okresie oczekiwania, drugi pakiet DLC do Final Fantasy XVI, zatytułowany "The Rising Tide", będzie wreszcie dostępny na całym świecie 18 kwietnia 2024 roku:

 

Do kryjówki dociera nieoznaczony list zawierający bardzo ciekawą prośbę: Dominant Lewiatana, dawno zaginiony Eikon Wody, potrzebuje ratunku.

Aby odpowiedzieć na to wezwanie, Clive i jego towarzysze muszą udać się do Mysidii - ukrytej krainy pod błękitnym niebem - gdzie odkryją tragiczną historię zapomnianego ludu.

The Rising Tide wprowadzi do gry mnóstwo nowej zawartości, w tym dziesięć zadań pobocznych do wykonania, nowe opcjonalne potwory i zupełnie nowy obszar do zbadania, łącznie około 10 godzin rozgrywki:

  • Nowe lokacje: Brama Kairos
  • Aire of Hours: Niegdyś bastion cywilizacji, teraz te dumne ruiny leżą w ciszy, z wyjątkiem nieustannego ostrzenia noży... tutaj bowiem Tonberries wysunęli swoje roszczenia.
  • Mysidia: Głęboko w morzu ciemności istnieje sanktuarium dla tych, którzy wiedzą, gdzie szukać - zagubiona oaza nietknięta przez nieustannie nadciągającą zarazę. To pod jej szmaragdowymi konarami zarówno ludzie, jak i zwierzęta znaleźli swoją ostatnią przystań.
  • Nowe zadania poboczne
  • Specjalne premie: Curtana i Orchestrion Rolls

Jak rozpocząć Final Fantasy XVI: The Rising Tide

Aby rozpocząć The Rising Tide, musisz najpierw ukończyć większość głównej gry na co najmniej normalnym poziomie trudności. Zacznij od odblokowania ostatniego głównego zadania, "Powrót do początków", które prowadzi do ostatniego bossa w grze. Spowoduje to przejście świata do stanu gry końcowej z licznymi dostępnymi zadaniami pobocznymi. Wśród nich ukończenie "Woli" i "Bezcennego" jest niezbędne do uzyskania dostępu do zawartości DLC.

Po spełnieniu tych warunków, na biurku Clive'a pojawi się tajemniczy list. Przeczytanie go zainicjuje linię zadań Rising Tide i zapewni ci trofeum. Stamtąd udaj się do Northreach i postępuj zgodnie z celami, aby kontynuować rozszerzenie.

Final Fantasy XVI: The Rising Tide jest już dostępne na PS5, a wkrótce może pojawić się na PC. Upewnij się, że uzyskasz najlepszą ofertę na cdkey Final Fantasy XVI i jego 2 DLC, korzystając z naszego zaufanego narzędzia do porównywania cen.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare