Do gry w Final Fantasy XVI może być potrzebny nowy PC

Do gry w Final Fantasy XVI może być potrzebny nowy PC

Seria Final Fantasy od dawna stanowi szczytowe osiągnięcie gatunku JRPG, czego dowodem są takie tytuły jak Final Fantasy VII Rebirth. Drugi epizod remake'u ukochanej gry RPG od Square Enix został wydany kilka tygodni temu i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, co potwierdza, że seria nadal jest na szczycie ulubionych tytułów fanów i przygotowuje społeczność na nadchodzącą premierę Final Fantasy XVI na PC. Kolejna główna odsłona serii jest pełna niespodzianek i oferuje nową, epicką fabułę. Jednak imponująca grafika gry na konsolach PlayStation może wymagać aktualizacji komputera, jeśli spodziewasz się zagrać w grę na tej platformie.

Fantazyjna grafika ma swoją cenę

W niedawnym wywiadzie dla Game Informer, producent Final Fantasy XVI Naoki Yoshida ujawnił, że wymagania do gry na PC będą "nieco wysokie". Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że PC oferuje znacznie lepsze możliwości graficzne w porównaniu do PlayStation 5. Można by oczekiwać, że przeciętny komputer nie powinien mieć żadnych problemów z uruchomieniem gry, ale może to nie dotyczyć niższej półki. Już w grudniu wiedzieliśmy, że posiadanie dysku SSD będzie obowiązkowe, aby zagrać w Final Fantasy XVI na PC, a teraz wszystko wskazuje na to, że gra będzie dość wymagająca. Może to prowadzić do konieczności modernizacji sprzętu, aby zanurzyć się w świecie Final Fantasy XVI na PC.

 

 

Niestety, Square Enix nie ujawniło wszystkich wymagań systemowych Final Fantasy XVI na PC. Wydaje się, że studio stara się zoptymalizować wersję PC przed premierą, co prowadzi do następującego pytania. Kiedy Final Fantasy XVI ukaże się na PC? Cóż, deweloper również nie jest jeszcze gotowy, aby potwierdzić jakąkolwiek datę. Celem nadal jest lato, ale nadal będzie to zależeć od procesu rozwoju. Gracze PC powinni się jednak cieszyć, że gra w końcu przestanie być dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation. Jest to coś, co dzieje się coraz częściej, ponieważ duzi wydawcy wydają się być skłonni do porzucenia tak restrykcyjnej polityki wydawniczej w celu zapewnienia większej liczby graczy dla swoich gier.

Jeśli z niecierpliwością czekasz na podróż do Valisthei, aby przeżyć epicką przygodę na PC, nasza porównywarka zaoferuje ci najlepsze zniżki na klucze Final Fantasy XVI na PC przed premierą gry.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare