Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XVI zapowiada dwa dodatki

Final Fantasy XVI zapowiada dwa dodatki

Ceremonia The Game Awards uhonorowała deweloperów dorocznymi nagrodami i zachwyciła widzów kilkoma ogłoszeniami, w tym ekscytującymi światowymi premierami. Final Fantasy XVI rywalizowało w czterech kategoriach i zgarnęło statuetkę za najlepszą ścieżkę dźwiękową i muzykę. Fani zostali jednak uraczeni informacjami o dwóch nadchodzących DLC do tej epickiej gry.

Zatytułowane "Echoes of the Fallen" i "The Rising Tide", oba obiecują wzbogacić fabułę Valisthei, oferując nowe lochy, bossów, a nawet słynny wodny Eikon, który rozszerzy arsenał Clive'a. Co zaskakujące, gra "Echoes of the Fallen" jest już dostępna do kupienia i pobrania, podczas gdy "The Rising Tide" ma zostać wydana wiosną 2024 roku.

 

 

"Echoes of the Fallen" ma opowiadać historię Upadłych, starożytnej cywilizacji, która zamieszkiwała Valistheę przed wydarzeniami z Final Fantasy XVI. Zwiastun wspomina o tym, jak stworzyli Eikonoklasty, straszliwą broń, od której pochodzi nazwa Eikony. Wideo pokazuje Clive'a walczącego z Omegą, powracającym wrogiem często określanym jako Broń w serii. Bohater eksploruje ruiny Upadłych wraz z Jill, Joshuą i Torgalem. Pierwsze DLC dodaje fabułę, bitwy, bronie, akcesoria, zwiększenie limitu poziomów, ale nie wydaje się wprowadzać znaczących zmian w rozgrywce.

"The Rising Tide" wydaje się opowiadać historię zaginionego Eikona, Lewiatana, słynnego węża wodnego w serii. Sceną dla drugiego DLC jest region Misidia i sprawia wrażenie znacznie większego obszaru niż pierwszy. W zwiastunach walki widać, jak Clive używa mocy Lewiatana, aby uwolnić nowe ruchy wodnego Eikona, zapewniając odświeżający zwrot w rozgrywce.

Początkowo reżyser Hiroshi Takai wspomniał, że w Final Fantasy XVI nie będzie żadnych dodatków DLC. Producent, Naoki Yoshida, powiedział, że chcą kompletnej gry od początku do końca. Jednak po prośbach fanów skomentował, że rozważają rozszerzenie wszechświata i wygląda na to, że rzeczywiście go powiększyli. Nie możemy potwierdzić, czy w przyszłości pojawi się więcej DLC, ale możemy spodziewać się pecetowej wersji Final Fantasy XVI. Obecnie oczekuje się, że Naoki Yoshida powróci, by skupić się na rozszerzeniu Final Fantasy XVI: Dawntrail.

Final Fantasy XVI zostało wydane 22 czerwca 2023 roku i sprzedało się w liczbie 3 milionów egzemplarzy w ciągu kilku dni od premiery. Wersja na PC została potwierdzona, ale bez daty premiery. Dla tych, którzy chcą przeżyć epickie przygody Clive'a w Valisthei, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert kluczy Final Fantasy XVI i ciesz się świeżo wyjętym z pieca, nowym DLC.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare