State of Play udostępnia 20-minutowy materiał wideo dotyczący Final Fantasy XVI

State of Play udostępnia 20-minutowy materiał wideo dotyczący Final Fantasy XVI

W dedykowanym State of Play dla Final Fantasy XVI, Square Enix ujawniło ekscytujące nowe szczegóły dotyczące rozgrywki, w najnowszym samodzielnym tytule z serii. W 20-minutowym filmie ujawniono dalsze informacje na temat elementów gry fabularnej, rozwinięto niektóre ciekawostki fabularne i pokazano imponujące bitwy Eikon, których gracze mogą się spodziewać po premierze gry 22 czerwca 2023 roku.

Final Fantasy XVI, opracowana jako pierwsza w pełni fabularna gra RPG w serii, osadzona jest w epickim świecie dark fantasy, w którym o losach krainy decydują potężne Eikony i władający nimi Dominatorzy. W grze śledzimy losy wojownika Clive'a Rosfielda, który przysiągł chronić swojego młodszego brata Joshuę, Dominanta Feniksa. Pomimo tego, że Final Fantasy VII Remake oferuje więcej akcji niż jakikolwiek inny rodzaj rozgrywki, nie został uznany za pełnoprawną grę akcji.

 

 

Materiał podzielił się kilkoma informacjami na temat bazy Clive'a, zwanej Hideway. Będzie ona funkcjonować jako centrum, oferując graczom kilka istotnych postaci niezależnych, takich jak Charon, sklepikarz i Blackthorne, kowal. Gracze mogą również dowiedzieć się więcej o świecie Valisthei, od przeszłości do teraźniejszości, rozmawiając z historykiem Harpocratesem, a także przejrzeć tabelę relacji postaci, rozmawiając z uczoną wojskową Vivian.

Uzyskując dostęp do Kamienia Arete, gracze mogą walczyć w trybie treningowym. Funkcja ta będzie przydatna, gdy chcemy poćwiczyć kombinację umiejętności, szczególnie po nauczeniu się nowej umiejętności. Zaprezentowano również tryb arcade, w którym weterani mogą wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i zdobywać wysokie wyniki, aby rywalizować z innymi graczami na całym świecie.

Wzorując się na Final Fantasy XIV, Clive może przeszukiwać Plakaty Poszukiwanych w poszukiwaniu groźnych potworów grasujących po świecie. Pokonanie tych wrogów przyniesie potężne nagrody i ekscytujące wyzwania. Wideo pokazało również, jak będzie działać mapa, podzielona na duże otwarte strefy, ale nie będąca otwartym światem.

 

Ifrit Final Fantasy XVI

 

Płynne przejście z szybkiej podróży i UI QoL pokazuje wszystkie punkty, w których Clive może zdobyć zadanie poboczne lub kolejne kroki jednego z nich. Jak wcześniej informował Naoki Yoshida, Final Fantasy XVI to średnio 35-40 godzin głównego wątku fabularnego, ale 80 godzin zawartości pobocznej dla kompletnych graczy.

Walki z Eikonami to wizualna uczta, każda z innym trybem. Mamy walkę wręcz, powietrzną bitwę z elementami bullet hell i wiele innych stylów, które przetestują refleks graczy. Wszystko to okraszone jest epicką ścieżką dźwiękową. Motyw przewodni z Final Fantasy XVI, zatytułowany Tsuki Wo Miteita - Moongazing, został skomponowany przez popularnego piosenkarza i autora tekstów Kenshi Yonezu.

Nie możemy się doczekać, aż kolejna odsłona kryształowej serii trafi na półki sklepowe. 22 czerwca jest tuż za rogiem. Jeśli również nie możesz się doczekać wizyty w Valisthei, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert na klucze cyfrowe do Final Fantasy XVI i pomóż Clive'owi dokonać zemsty.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Zanurz się w zniszczonym przez wojnę uniwersum Warhammer 40,000: Rogue Trader! Porównaj ceny, odkryj świetne oferty na tę epicką grę i zanurz się w galaktyce intensywnych bitew i strategicznych podbojów.
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare