Instant Gaming EU
 
 

Final Fantasy XVI może wkrótce ukazać się na PC

Final Fantasy XVI może wkrótce ukazać się na PC

Final Fantasy XVI to najnowsza odsłona legendarnej serii gier RPG od Square Enix, która została wydana w zeszłym roku z wielkim sukcesem na konsolach PlayStation 5. Jednak seria ma również ogromną bazę fanów na PC i tysiące graczy z niecierpliwością czeka, aby zagrać w grę na swoich komputerach. Producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, potwierdził, że studio wyda port gry na PC wkrótce po udostępnieniu wersji na PS5. Od tego czasu studio ciężko pracowało nad dostosowaniem gry do nowej platformy, co okazało się nie lada wyzwaniem. Yoshida potwierdził niedawno, że Final Fantasy XVI będzie dość wymagające, jeśli chodzi o wymagania systemowe do uruchomienia gry na PC, ponieważ imponująca oprawa wizualna gry będzie wymagała wysokiej klasy maszyny.

Wcześniej niż oczekiwano?

Proces tworzenia portu Final Fantasy XVI przebiega znacznie lepiej niż oczekiwano. Studio stara się teraz ustalić, jakie będą minimalne specyfikacje wymagane do grania w grę na PC w sposób, który nie wpłynie negatywnie na jakość gry i płynne wrażenia z otwartego świata, które oferuje. Wymagania nadal będą dość wysokie, więc Square Enix rozważa wydanie darmowego dema Final Fantasy XVI, które pozwoli fanom przetestować wydajność gry w ich systemach, aby dowiedzieć się, czy będą musieli wprowadzić jakieś poprawki. Jak na razie, jedynym potwierdzonym wymogiem jest posiadanie dysku SSD do grania w grę na PC, co ostatnio staje się dość powszechne.

 

 

Nie potwierdzono jeszcze daty premiery ewentualnego dema lub ostatecznej wersji Final Fantasy XVI na PC, ale jeśli proces rozwoju jest w końcowej fazie, oba powinny nastąpić bardzo szybko. Niewykluczone, że w grę zagramy jeszcze tego lata lub nawet wcześniej. W każdym razie możecie być pewni, że nasza porównywarka zaoferuje wam najlepsze ceny na zakup klucza cyfrowego do Final Fantasy XVI na PC, gdy tylko będą one dostępne.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare