K4G BG 4 EN
 
 

Final Fantasy XVI sprzedaje się w 3 milionach egzemplarzy w niecały tydzień

Final Fantasy XVI sprzedaje się w 3 milionach egzemplarzy w niecały tydzień

Ogromna popularność serii zapowiadała sukces Final Fantasy XVI w momencie premiery, ale liczby są lepsze niż oczekiwano, do tego stopnia, że Square Enix już chwali się nimi w mediach społecznościowych. Final Fantasy XVI przekroczyło 3 miliony sprzedanych kopii na PlayStation 5, wliczając w to sprzedaż fizyczną i cyfrową, co jest powodem do dumy. Liczby te nie tylko pokazują, że istnieje spora społeczność wspierająca grę, ale także, że fani są otwarci na ważne zmiany w rozgrywce, o ile poprawiają one wrażenia.

Bycie innym jest plusem

Zamiast pozostawać w stagnacji na klasycznych mechanikach rozgrywki, które prawdopodobnie wydają się przestarzałe dla niektórych graczy, Square Enix zdecydowało się zrobić krok naprzód i wprowadzić innowacje w nowym stylu. Final Fantasy XVI nie posiada systemu drużynowego i wprowadza system, który jest bliższy temu, co zwykle można zobaczyć w grach akcji, z ekscytującą mechaniką walki w czasie rzeczywistym. Gra zawiera bardziej dojrzałe motywy i nie jest osadzona w otwartym świecie, który można eksplorować według własnego uznania. Już same te zmiany powinny wystarczyć, by wzbudzić pewne wątpliwości wśród fanów, ale rezultat okazał się tak dobry, że gra sprzedaje się jak marzenie.

Oczywiście Final Fantasy XVI nie jest najlepiej sprzedającą się grą z serii, ale jest ekskluzywna dla PlayStation 5, a jej wyniki są całkiem dobre jak na grę wprowadzaną na jedną platformę. Tak czy inaczej, przed Final Fantasy XVI jeszcze długa droga i ciekawie będzie zobaczyć, jaki kierunek obierze Square Enix w przyszłości po sukcesie tej gry.

 

 

Mimo że Final Fantasy XVI może być dla ciebie zaskakujące, jeśli jesteś długoletnim zwolennikiem serii, zapewnia niesamowite wrażenia z rozgrywki, które można uznać za naturalną ewolucję serii. Pamiętaj, że możesz uzyskać tani klucz Final Fantasy XVI na PS5 dzięki naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare