Instant Gaming EU
 
 

Obejrzyj materiał z gry Final Fantasy XVI przed premierą

Obejrzyj materiał z gry Final Fantasy XVI przed premierą

Najpopularniejsza seria gier RPG od Square Enix powraca w tym miesiącu na sklepowe półki z nową odsłoną. Final Fantasy XVI przeniesie graczy do Valisthei, świata fantasy podzielonego na sześć narodów. Pojawienie się tajemniczej plagi znanej jako Zaraza zwiększyło napięcie między tymi narodami. Gracz znajdzie się w samym środku tego konfliktu, wcielając się w rolę Clive'a Rosfielda, który był świadkiem zniszczenia swojej ojczyzny i szuka zemsty.

Oprócz zupełnie nowej fabuły z nowymi bohaterami, Final Fantasy XVI oferuje graczom wiele nowości, jeśli chodzi o rozgrywkę w porównaniu do swojej poprzedniczki. Gra oferuje trzecioosobowe doświadczenie walki z dużym naciskiem na akcję w czasie rzeczywistym podczas bitew. System ten przypomina ten z Final Fantasy VII Remake i wydaje się bardziej dynamiczny i nowoczesny niż stare bitwy turowe.

Nowy typ gry Final Fantasy

Clive'a Rosfielda walczącego z nowymi przeciwnikami można obejrzeć w ekskluzywnym materiale wideo udostępnionym dzięki uprzejmości serwisu IGN. Prawie 20-minutowy materiał wideo oferuje najlepszy jak dotąd widok gry i jest pełen interesujących elementów.

 


Jak widać na filmie, materiał koncentruje się na eksploracji lochu i ujawnia kilka szczegółów na temat umiejętności Clive'a w grze, pokazując również, że system walki jest dość elastyczny i bardziej dynamiczny niż jakikolwiek inny widziany w serii Final Fantasy do tej pory.

Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać, aby dołączyć do Clive'a Rosfielda w jego dążeniu do zemsty w Valisthei. Premiera gry zaplanowana jest na 22 czerwca 2023 roku, wyłącznie na PlayStation 5, a już teraz możesz zdobyć tani klucz Final Fantasy XVI na PS5 dzięki naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare