Eneba COM
 
 

Final Fantasy XVI może doczekać się rozszerzenia

Final Fantasy XVI może doczekać się rozszerzenia

Po ogromnym sukcesie najnowszej odsłony kultowej serii RPG, która sprzedała się w ponad trzech milionach egzemplarzy w zaledwie tydzień od premiery, Square Enix zmieniło zdanie na temat rozbudowy Final Fantasy XVI. Seria ta zawsze była solidną pozycją dla japońskiej firmy, która w przyszłości będzie kontynuować eksploatację swojej kopalni złota. Niedawno ogłosiła, że zobaczymy więcej remasterów klasycznych tytułów z serii, takich jak Final Fantasy Pixel Remaster, który został przyjęty z radością przez fanów.

 

 

Zmiana ścieżki

Final Fantasy XVI będzie podążać podobną ścieżką, mimo że pierwotnym pomysłem dewelopera było wydanie samodzielnej gry, którą można by się cieszyć bez potrzeby posiadania jakichkolwiek rozszerzeń. Producent Naoki Yoshida potwierdził sukces gry i prośby społeczności o więcej treści w niedawnym wywiadzie dla GamerBraves, w którym stwierdził również, że badają opcje rozszerzenia gry, mimo że początkowo zaprzeczali takiej możliwości.

"Jak wiecie, przechodząc do Final Fantasy 16, chcieliśmy stworzyć pełną, kompletną historię, coś, co można cieszyć się od początku do końca w 100% bez żadnych DLC i myślę, że udało nam się to zrobić. Ale teraz rozumiemy, że otrzymujemy opinie od graczy, którzy grali w grę i wielu z nich chce zobaczyć więcej, a my to wiemy i rozumiemy. Bierzemy to pod uwagę i zastanawiamy się nad dalszymi opcjami, więc miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli coś, co będziemy mogli dać wam wszystkim".

Nie wiemy jeszcze, czy Square Enix zdecyduje się na małe DLC, czy też duże rozszerzenie w celu rozbudowy gry, a także nie jest jasne, czy dodadzą nowe funkcje do Final Fantasy XVI, która już teraz zapewnia solidne i intensywne wrażenia, które przyciągnęły miliony fanów pomimo znaczących różnic w stosunku do swoich poprzedników. Wydaje się jednak pewne, że deweloper rozszerzy fabułę gry, co powinno być więcej niż wystarczające dla większości fanów.

W każdym razie, gdy Square Enix zdecyduje się wydać dodatkową zawartość do gry, zawsze znajdziesz ją w najlepszej cenie dzięki naszej porównywarce wraz z najlepszymi ofertami na klucze Final Fantasy XVI na PS5.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare