Turowa gra RPG Clair Obscur: Expedition 33 ujawnione i wygląda niesamowicie

Turowa gra RPG Clair Obscur: Expedition 33 ujawnione i wygląda niesamowicie

Nadszedł ten czas w roku, kiedy rozpoczynają się ekscytujące wydarzenia związane z grami, wypełnione licznymi zapowiedziami i prezentacjami nowych tytułów od wielu głównych deweloperów. Przykładowo, podczas niedawnego wydarzenia State of Play zaprezentowano wyczekiwane aktualizacje, w tym najnowsze zwiastuny Monster Hunter Wilds i Black Myth: Wukong. Na niedawnym Xbox Games Showcase zaprezentowano również nowe gry, takie jak DOOM: The Dark Ages, a zwłaszcza zupełnie nową turową grę RPG zatytułowaną Clair Obscur: Expedition 33.

Opracowana przez Sandfall Interactive, niezależne studio założone we Francji, specjalizujące się w grach dla jednego gracza, gra Clair Obscur: Expedition 33 to zupełnie nowa reaktywna turowa gra RPG. Clair Obscur: Expedition 33 przeniesie graczy do pięknego, surrealistycznego świata inspirowanego francuską La Belle Époque - okresem słynącym z oszałamiającego i bogatego wkładu w światowej sławy sztukę i kulturę tego kraju.

Każdego roku Malarka budzi się, aby namalować przeklętą liczbę na swoim monolicie, powodując, że osoby w tym wieku odchodzą w zapomnienie. W miarę jak liczba ta spada, coraz więcej istnień zostaje wymazanych, a cienie śmierci zbliżają się coraz bardziej do tych, którzy pozostali. Ten cykl musi się skończyć.


Clair Obscur: Expedition 33 będzie wykorzystywać unikalny reaktywny turowy system walki. Sandfall Interactive, jako wielcy fani turowych gier RPG, gier akcji i gier pokroju Soulsów, chcieli stworzyć coś wyjątkowego, co połączy głębię gry turowej z dreszczykiem emocji związanym z wykonaniem uniku lub perfekcyjnego parowania.

Akcja gry toczy się w mieście Lumière, ostatnim mieście ludzkości, gdzie każdy zna wiek, w którym umrze. Raz w roku Malarka budzi się i maluje liczbę na swoim monolicie. Liczba ta reprezentuje wiek - wiek każdego, kto wkrótce zostanie wymazany. Z roku na rok liczba ta maleje, coraz więcej ludzi umiera, a starość nie jest już taka odległa.

Wcielisz się w Gustave'a i jego towarzyszy ekspedycji, którzy wyruszają na niemożliwą misję zakończenia cyklu śmierci Malarki. Twoja podróż zabierze Cię przez rozległy i piękny świat fantasy, w którym będziesz walczył ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami, zaprzyjaźnisz się z legendarnymi stworzeniami i odkryjesz ślady Ekspedytorów, którzy byli przed Tobą.

Clair Obscur: Expedition 33 pojawi się w 2025 roku na Xbox za pośrednictwem Game Passa pierwszego dnia, PC i PlayStation 5. Więcej informacji na temat świata gry, postaci i rozgrywki ma zostać ujawnionych wkrótce. Jeśli jesteś fanem turowych gier RPG, to jest to pozycja obowiązkowa. Skorzystaj z naszej porównywarki cen, aby zakupić Clair Obscur: Expedition 33.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare