Instant Gaming EU
 
 

DOOM: The Dark Ages zaprezentowany podczas Xbox Games Showcase

DOOM: The Dark Ages zaprezentowany podczas Xbox Games Showcase

Podczas Xbox Showcase, id Software i Bethesda ujawniły DOOM: The Dark Ages jako kolejną odsłonę serii. Zwiastun pokazał pierwsze sceny z rozgrywki i ujawnił, kiedy tytuł trafi na półki sklepowe. DOOM: The Dark Ages pojawi się w 2025 roku na PS5, Xbox Series i PC. Według dewelopera, gra zagłębi się w historię Doomslayera, zanim stał się wielkim łowcą demonów, służąc jako prequel DOOM (2016) i DOOM Eternal. Oprócz odnowionego i bardziej średniowiecznego wyglądu, gra będzie zawierać kultowe bronie, ale z przyciągającymi uwagę szczegółami.

DOOM: The Dark Ages przywraca ukochanego Doomslayera, gotowego unicestwić hordy wrogów w piekle. Odświeżona oprawa wizualna gry i nowe otoczenie, wraz z wprowadzeniem odświeżonych wersji tradycyjnych wrogów, obiecują ekscytujące wrażenia. Klasyczny arsenał Doomslayera, teraz z kilkoma ekscytującymi dodatkami, oferuje rozszerzone możliwości rzezi demonów, co fani z pewnością docenią.

 

 

Jedną z nowych broni jest tarcza w kształcie piły, która ma wiele zastosowań. Może wytrzymać ostrzał wroga, być rzucana w przeciwników lub używana do pchnięć. Obecny jest również cep, aby dodać więcej warstw do walki wręcz. Koniec zwiastuna ujawnia również dwa nowe elementy rozgrywki. Jednym z nich jest gigantyczny robot Atlan, masywny i zastraszający mech zdolny do pokonania piekielnych kolosów za pomocą tytanicznych metalowych pięści. Gracz przejmuje również kontrolę nad Mechadragonem Pogromcy, stworzeniem wyposażonym w silniki odrzutowe i broń do poruszania się i walki.

Seria DOOMzostała zrestartowana w 2016 roku, dostarczając jedną z najlepszych gier FPS ostatnich lat, opowiadającą historię Doomslayera, wojownika, który przemierzył piekielne głębiny, stawiając czoła inwazji demonów na Marsa. Jej kontynuacja, DOOM Eternal, przeniosła tę inwazję na Ziemię, dalej eksplorując ideę Zabójcy Zagłady jako narzędzia bogów i tego, jak gracz staje się tym, który może być jedynym zdolnym do powstrzymania tysiącletniej tyranii.

Kolejną potwierdzoną nowością podczas dzisiejszego wydarzenia jest to, że nowy DOOM będzie multiplatformowy - co oznacza, że zostanie wydany zarówno na Xbox Series X|S, Game Pass, PC, jak i PlayStation 5. Kiedy Phil Spencer został zapytany o pojawienie się DOOM na PlayStation, stwierdził, że DOOM jest serią, gdzie "każdy zasługuje na grę", ale zdawał się sugerować, że przyszłe wydania wieloplatformowe mogą być oparte na indywidualnych przypadkach, a nie na ogólnym podejściu. Call of Duty: Black Ops 6 to kolejny tytuł na konsolę Xbox, który w przyszłości trafi na PlayStation, a być może także na Nintendo Switch.

DOOM: The Dark Ages pojawi się w 2025 roku na PS5, Xbox Series i PC, ale już teraz możesz mieć oko na naszą porównywarkę. Możesz tam sprawdzić najlepsze oferty na DOOM: The Dark Ages i zagłębić się w historię pochodzenia Doom Slayera.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare