Instant Gaming EU
 
 

Nowy zwiastun Monster Hunter Wilds ujawniony podczas State of Play 2024

Nowy zwiastun Monster Hunter Wilds ujawniony podczas State of Play 2024

Nikt nie może zaprzeczyć popularności Monster Hunter, serii fabularnych gier akcji o tematyce fantasy od Capcom. Od czasu wydania pierwszej gry Monster Hunter w 2004 roku na konsolę PlayStation 2, seria Monster Hunter przekroczyła 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Biorąc pod uwagę ten ogromny sukces, nie jest zaskoczeniem, że Capcom ogłosił nową grę, szóstą generację serii, zatytułowaną Monster Hunter Wilds podczas 2023 The Game Awards. Jest to kontynuacja niezwykle udanych Monster Hunter: World i Monster Hunter: Rise, które sprzedały się w liczbie około 40 milionów egzemplarzy.

Od czasu pierwotnego ogłoszenia Monster Hunter Wilds otrzymaliśmy wiele informacji na temat gry. Niedawno, podczas wydarzenia State of Play 2024, Capcom opublikował oficjalny zwiastun Monster Hunter Wilds i potwierdził rok premiery:

 

Zwiastun zaprezentowany podczas czwartkowej transmisji State of Play oferował świeże, kinowe spojrzenie na Monster Hunter Wilds, zawierające fragmenty rozgrywki z walki. Zobaczyliśmy różne bronie i ich funkcje bojowe, z potwierdzeniem, że wszystkie 14 typów broni z poprzednich gier powraca, wraz z nowymi akcjami. Ponadto zwiastun ujawnił więcej szczegółów na temat biomu gry dotkniętego burzą piaskową, Windward Plains.

Oprócz informacji ujawnionych przez zwiastuny, mamy również szczegóły z oficjalnej strony gry, a oto niektóre z nich:

  • Łowca ma teraz raptoropodobnego towarzysza o nazwie Seikret, który wydaje się służyć podobnemu celowi jak Palamute, z dodatkową zdolnością do wiązania się między formacjami skalnymi, szybowania i uzyskiwania dostępu do sprzętu.
  • Łowca może teraz zabrać na polowanie dwie bronie i przełączać się między nimi, dosiadając Seikreta.
  • Obszar do eksploracji wydaje się być znacznie większy niż w poprzednich grach.
  • Obszary mogą teraz ulegać znacznym zmianom klimatycznym podczas polowań i pomiędzy nimi; na przykład Windward Plains mogą zmienić się z bujnych równin w brutalną pustynię z gwałtownymi burzami z piorunami i burzami piaskowymi.

Monster Hunter Wilds nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale potwierdzono, że ukaże się w 2025 roku na PS5, Xbox i PC. Oczekuje się, że więcej informacji na temat gry zostanie ujawnionych podczas Summer Game Fest, który rozpocznie się 7 czerwca. Możesz również zamówić grę w przedsprzedaży już teraz, korzystając z naszej porównywarki cen, aby uzyskać najlepsze oferty na Monster Hunter Wilds.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare