Instant Gaming EU
 
 

Sony zawraca i anuluje nową politykę dla Helldivers 2

Sony zawraca i anuluje nową politykę dla Helldivers 2

Sprawy przybrały gorszy obrót dla Helldivers 2 ze względu na wymóg Sony, aby gracze na Steam posiadali konto PSN, aby grać w kooperacyjną strzelankę dla wielu graczy opracowaną przez Arrowhead Game Studios. Decyzja ta miała bardzo negatywne reperkusje dla społeczności gry, która silnie zareagowała na ten wymóg ogromną falą negatywnych recenzji na platformie Valve, niezliczonymi skargami w mediach społecznościowych i nie tylko. W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja była tak zła, że prośby o zwrot pieniędzy na PC piętrzyły się, a gra otrzymała ponad 150 000 negatywnych recenzji. W międzyczasie Arrowhead Game Studios mogło tylko patrzeć, jak Sony niszczy ogromny sukces osiągnięty przez Helldivers 2, ponieważ został wydany w ciągu zaledwie kilku godzin. Studio próbowało nakłonić Sony do zmiany decyzji, ale najwyraźniej bezskutecznie, podczas gdy największy hit 2024 roku wpadł w spiralę spadkową.

Być może jest światełko w tunelu

Niesamowita presja generowana przez społeczność Helldivers 2 jest tylko na równi z ogromnym rozczarowaniem wywołanym trudną do wyjaśnienia decyzją Sony. Żądanie od graczy PC utworzenia konta PSN w celu grania w Helldivers 2 nie wydaje się w żaden sposób rozsądne, bez względu na to, czy w pewnym momencie Sony stwierdziło, że tak się stanie. Od premiery gry minęło już kilka miesięcy, a gracze pokochali oferowaną przez nią rozgrywkę. Czy wystrzelenie torpedy w tak szybko płynącą łódź było naprawdę wskazane? Cóż, wydarzenia pokazały, że nie i nie wiadomo jeszcze, czy Helldivers 2 wyjdzie z tego.

Wśród tego chaosu, Sony w końcu zareagowało kilka godzin temu i zmieniło kurs na swoje żądanie i nie będzie wymagać od graczy posiadania konta PSN, aby grać w Helldivers 2.

 

 

Sprawy w świecie Helldivers 2 najwyraźniej wróciły do normy, ale jakie będą konsekwencje takiego trzęsienia ziemi? Czy gracze anulują swoje prośby o zwrot pieniędzy i będą nadal szczęśliwie grać w grę, tak jak wcześniej? Czy Sony zabiło kurę, która zniosła złote jajko? Czy czeka nas największa pomyłka w świecie gier wideo po nieudanej premierze Cyberpunk 2077? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Koniec końców, nic z tego wszystkiego nie miało żadnego wpływu na rozgrywkę w Helldivers 2, a gra nadal dostarcza wrażeń, które nie mają obecnie konkurenta. Jeśli w jakiś sposób ją przegapiłeś i chcesz odkryć największą strzelankę 2024 roku, nasza porównywarka jest najlepszym źródłem tanich cdkeyów do gry do Helldivers 2.

115.27zł
Helldivers 2
Helldivers 2
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Arrowhead Game Studios
  • Tryby : Solo, Co-op
  • Data wydania : 8 lutego 2024
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Arrowhead Game Studios
  • Tryby : Co-op
  • Data wydania : 8 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare