Poznaj wszystkie szczegóły o Biomutant

Poznaj wszystkie szczegóły o Biomutant

Biomutant został po raz pierwszy ujawniony w sierpniu 2017 roku, a jego premiera się zbliża. Gra pozostawała w cieniu przez długi czas i była opisywana jako bajka Kung Fu rozgrywająca się w post-apokaliptycznym świecie. Więcej informacji zostało ujawnionych w miarę zbliżania się daty premiery, a otwarty świat RPG akcji jest mniej niż tydzień od niej. Gra ukaże się 25 maja na PC, Playstation 4 i Xbox One.

Mieliśmy okazję obejrzeć kilka filmów, z których każdy skupiał się i prezentował konkretny aspekt Biomutant, w tym świat, rozgrywkę i walkę, ale wciąż jest kilka szarych stref. THQ Nordic w przededniu premiery wreszcie wszystko wyjaśnia, publikując filmik komentowany przez dyrektora kreatywnego Biomutant Stefana Ljungqvista, który szczegółowo opisuje doświadczenia, jakie czekają na nas w grze.

Zaczyna od porównania gry do innych tytułów. Pod względem struktury, Biomutant będzie zbliżony do The Legend of Zelda: Breath of the Wild i będzie mieszanką Ratchet and Clank, Devil May Cry i Batman Arkham Knight. To naprawdę bardzo solidna podstawa! Nowy filmik pokazuje również szerszy zakres krajobrazów niż ten, który widzieliśmy wcześniej.

 


Ale sedno tego filmu dotyczy niektórych funkcji Biomutant, począwszy od systemu dostosowywania, który obejmuje nie tylko postać, ale także broń i wyposażenie. Nie tylko będziesz w stanie stworzyć zmutowaną postać według własnego uznania, ale także będziesz mógł tworzyć broń składającą się z różnych części. Wideo mówi również o różnych plemionach obecnych w grze, w sumie sześciu. Trzy z nich będą posiadały "jasną aurę", a pozostałe trzy "ciemną aurę", co jest innym sposobem na określenie ich ukierunkowania na dobro i zło. Gracze będą musieli wybrać jedno z tych plemion jako sojusznika na początku gry, co będzie miało konsekwencje dla przebiegu i zakończenia gry, choć oczywiście będzie można wybrać inne po drodze.

Na koniec wspomnieć należy o mutacjach. Twoja postać w Biomutant będzie posiadała kilka rodzajów mutacji, które będą działały jako specjalne zdolności i będą mogły być wykorzystane zarówno w walce, jak i do eksploracji świata. W filmie otrzymujemy krótkie spojrzenie na niektóre z tych mutacji, takie jak zdolność do hodowania grzybów i wskakiwania na nie, moc manipulowania elektrycznością, a nawet lewitację. Stefan Ljungqvist używa X-Menów, aby wyjaśnić rodzaje mutacji, których możemy się spodziewać.

Wszystkie te funkcje będą dostępne w Biomutant 25 maja. Jak zwykle, aby zdobyć go w najlepszej cenie, możecie w każdej chwili skorzystać z naszej porównywarki.

29.36zł
BIOMUTANT
BIOMUTANT
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare