Eneba COM
 
 

Final Fantasy XVI zmierza na PC

Final Fantasy XVI zmierza na PC

Wydaje się, że umowy na wyłączność nie są już tak mocne jak na konsolach PlayStation, przynajmniej jeśli chodzi o serię Final Fantasy. Okazuje się, że w końcu będziemy mogli zagrać w Final Fantasy XVI na PC i jest to dość znacząca wiadomość, jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra była ekskluzywna dla konsol PlayStation przez zaledwie kilka miesięcy. W maju Square Enix przewidywało znacznie dłuższy czas oczekiwania na gotowy port, a teraz wreszcie mamy oficjalne potwierdzenie w tej sprawie. Producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, ujawnił, że wersja gry na komputery PC jest już w przygotowaniu wraz z dwoma nowymi fabularnymi dodatkami DLC do gry.

 

 

Nadchodzące rozszerzenia

Kiedyś gry Final Fantasy były raczej samodzielnym doświadczeniem bez DLC, ale Square Enix zmieniło ich format i jesteśmy teraz przyzwyczajeni do wprowadzania do nich modyfikacji. Czy to w formie sporych aktualizacji, czy płatnych DLC. Final Fantasy XVI podąża za tym wzorem i niedawno otrzymała nowe opcje dostosowywania w aktualizacji 1.10. Dwa DLC zapowiedziane przez Naoki Yoshidę pozwolą graczom na dalsze odkrywanie tajemnic i wiedzy Valisthei. Producent nie ujawnił żadnych szczegółów na ich temat, ale przyznał, że powodem ich wprowadzenia jest wola społeczności, która chce głębszego zanurzenia się w nowym świecie.

Więcej informacji na temat nadchodzących dodatków do Final Fantasy XVI poznamy jeszcze przed końcem tego roku i miejmy nadzieję, że poznamy również datę premiery wersji PC. Jest całkiem prawdopodobne, że Valistheę będzie można odwiedzić na PC dopiero w przyszłym roku. Być może gracze PC będą mieli dostęp do pakietu zawierającego grę i dwa nowe DLC, co byłoby świetnym rozwiązaniem dla fanów serii. W każdym razie, najlepsze oferty na klucze Final Fantasy XVI na PC przed premierą znajdziesz w naszej porównywarce. Jeśli nie możesz się doczekać, zawsze możesz zdecydować się na wersję na PS5, która została doceniona przez fanów.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare