Eneba COM
 
 

Final Fantasy XVI pozostanie przez jakiś czas dostępne wyłącznie na PS5

Final Fantasy XVI pozostanie przez jakiś czas dostępne wyłącznie na PS5

Final Fantasy XVI przywróci kultową serię RPG od Square Enix w nowej odsłonie. Podobnie jak jej poprzednicy, gra rozpocznie swoją podróż na wyłączność na konsolach PlayStation, ale istnieje ogromna społeczność fanów, którzy chcieliby zagrać w tę grę na PC. Kiedy gra została zapowiedziana, ujawniono, że będzie miała sześciomiesięczny okres wyłączności na PlayStation 5, co wprowadziło fanów w zakłopotanie. Wszyscy zakładali, że Final Fantasy XVI pojawi się na PC, gdy tylko ten okres dobiegnie końca, ale wydaje się, że tak nie jest.

W niedawnym wywiadzie dla GameInformer, producent Naoki Yoshida potwierdził, że będzie wersja PC Final Fantasy XVI, ale fani będą musieli poczekać znacznie dłużej niż sześć miesięcy, aby zobaczyć ją wydaną. Można również zapomnieć o jakichkolwiek DLC, które rozszerzą grę w najbliższym czasie. Twórcy chcą sprawdzić, czy nowy bohater, Clive, i świat Valisthea odniosą sukces wśród fanów długowiecznej serii, zanim zaczną pracować nad dodatkową zawartością.

Ostatnia odsłona Final Fantasy #?

FinalFantasy jest tak ogromne, że Square Enix jest nieco zaniepokojone nazwami swoich gier. Plotka głosi, że Square Enix planuje zrezygnować z numerów w swoich tytułach, ponieważ sprawiają one, że gracze czują się, jakby musieli zagrać we wszystkie gry, aby zrozumieć historię. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Mimo że seria zawiera postacie i miejsca, które stały się ikonami w kilku tytułach, każdy tytuł jest niezależną historią, którą można cieszyć się całkowicie bez wcześniejszej wiedzy.

 

 

Gra Final Fantasy XVI "The Crash" będzie podążać za tym wzorem i zaoferuje graczom zupełnie nową krainę do odkrycia, pełną nowych potworów, barwnych postaci i historii do odkrycia. Jeśli nie chcesz jej przegapić, miej oko na najlepsze oferty na Final Fantasy XVI PS5 keys i przygotuj się na premierę w czerwcu przyszłego roku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare