Deweloperzy Avatar: Frontiers of Pandora czytali scenariusz nadchodzących filmów

Deweloperzy Avatar: Frontiers of Pandora czytali scenariusz nadchodzących filmów

Tworzenie licencjonowanego produktu to zawsze delikatna sytuacja. Podczas gdy nowa kreacja musi być spójna z oficjalną reprezentacją, stworzenie czegoś autentycznego pod istniejącymi dziełami jest konieczne, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy licencjonowany produkt jest ciągłym bytem, takim jak seria Avatar.

Kiedy Ubisoft rozpoczął produkcję Avatar: Frontiers of Pandora, drugi film Avatar, "Istota Wody", nie został jeszcze wydany. Z tego powodu deweloperzy z Massive Entertainment mieli dostęp do scenariusza tego filmu, a także przyszłych filmów, aby upewnić się, że żadne pomysły na grę nie kolidują z pomysłami Jamesa Camerona. Reżyser gry Magnus Jensen ujawnił to w wywiadzie dla ComicBook.

"Abyśmy mogli odpowiednio wpasować się w oś czasu - ponieważ rozpoczęliśmy pracę nad tą grą przed premierą Avatar: The Way of Water - tak, mieliśmy dostęp do scenariusza, nie tylko do Avatar: The Way of Water, ale także do niektórych nadchodzących filmów. Oczywiście w różnych ilościach", powiedział Jensen. "Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, najważniejszym powodem jest to, że musimy się tam dobrze wpasować. Musimy tam pojechać, musimy się dostosować i poczuć, że to część tego samego świata. Jest też drugi, bardzo praktyczny powód. Gdy wprowadzamy nowe, fajne elementy i nowe zwroty akcji, czy cokolwiek innego, nie chcemy się wzajemnie kanibalizować".

Jensen twierdzi również, że gracze napotkają różne easter eggi podczas eksploracji. Ponadto gra może zawierać elementy, które mogą pojawić się w przyszłych odsłonach sagi. Gra nie jest jednak bezpośrednio powiązana z żadnym z filmów.

 

 

Jak widać w oficjalnym zwiastunie fabularnym, w Avatar: Frontiers of Pandora wcielisz się w Na'vi, który jako niemowlę został uprowadzony przez RDA i przeszkolony w Programie Ambasadorskim (TAP), aby służyć ludzkim interesom na Pandorze. Zostałeś wprowadzony w stan uśpienia awaryjnego, ale obudziłeś się 15 lat później, w końcu wolny od RDA, ale zagubiony i nieznający swojego rodzinnego świata.

Avatar: Frontiers of Pandora to nadchodząca przygodowa gra akcji z otwartym światem, oparta na serii filmów Avatar, stworzona przez Massive Entertainment i wydana przez Ubisoft. Podczas gdy niektórzy gracze, którzy zapoznali się z nią przedpremierowo, twierdzą, że gra jest przerobioną wersją Far Cry 6, inni twierdzą, że ma wystarczająco dużo mechaniki i funkcji, aby utrzymać się na swoim miejscu. Gra zostanie wydana na PlayStation 5, Windows i Xbox Series X/S 7 grudnia 2023 roku. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych kluczy do Avatar: Frontiers of Pandora.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare