Cities: Skylines II w końcu otrzyma wsparcie dla modów

Cities: Skylines II w końcu otrzyma wsparcie dla modów

Cities: Skylines II to gra o budowaniu miast stworzona przez Colossal Order i wydana przez Paradox Interactive. Gra jest kontynuacją wydanej w 2015 roku gry Cities: Skylines i rozszerza wiele czynników symulacyjnych, takich jak symulowane rozmiary miast i populacji, z ulepszoną sztuczną inteligencją ruchu i schematami zarządzania. Gra została wydana na platformę Windows 24 października 2023 roku, a jej premiera na PlayStation 5 i Xbox Series X/S planowana jest na 2. kwartał 2024 roku.

Niedawno, 18 marca, twórcy gry Cities: Skylines II oficjalnie ogłosili, że gra otrzyma wsparcie dla modów w najnowszej aktualizacji, wraz z pierwszą łatką zasobów. Jest to niezwykle ekscytująca wiadomość dla fanów tej symulacji budowania miast, biorąc pod uwagę, że gra miała dość trudny start w 2023 roku. Paradox Interactive ostrzegł nawet graczy, że gra nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami w momencie premiery, ale szybko zajęto się tym w dużej aktualizacji.

 


Najnowsza aktualizacja będzie zawierać pierwszą poprawkę zasobów gry, w tym:

 • Strefa nadbrzeżna: Nowa opcja podziału na strefy mieszkalne dedykowana budynkom nadbrzeżnym pozwala na nowo zdefiniować linię brzegową miasta.
 • Nieruchomości na plaży: Każdy motyw dodaje budynki mieszkalne z możliwością rozbudowy, które czekają na zaludnienie nowej strefy nadbrzeżnej, od luksusowych rezydencji na nabrzeżu po urocze domki na plaży.
 • Charakterystyczne budynki nadbrzeżne: Dostosowane do europejskich lub północnoamerykańskich motywów architektonicznych, te charakterystyczne budynki zostały stworzone, aby podkreślić nadbrzeże twojego miasta.
 • 10 trzypoziomowych budynków mieszkalnych w Ameryce Północnej (30 zasobów)
 • 10 europejskich budynków mieszkalnych z trzema poziomami (30 zasobów)
 • Sześć charakterystycznych budynków
 • Cztery nowe drzewa

I oczywiście wsparcie dla modów, w tym edytor map, narzędzia kodowe:

Dzięki modom (skrót od modifications) możesz dostosować wrażenia z gry do swoich unikalnych preferencji. Przesłane przez twórców z całego świata, możesz wybierać spośród wszystkiego, aby stworzyć miasto swoich marzeń. Wraz z Beach Properties, pierwsza fala modyfikacji Cities: Skylines II Modding będzie dostępna. Wersja beta moddingu będzie początkowo obsługiwać mody map i kodów.

Dzięki edytorowi map możesz tworzyć mapy za pomocą narzędzi do terraformowania, importować mapy wysokości, aby stworzyć bardzo dokładne odwzorowanie swojego rodzinnego miasta i przesyłać swoje dzieła do Paradox Mods.

Dzięki Narzędziom Kodu możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami kodowania i tworzyć Mody Kodu, które spełnią twoje pragnienia!

Nowa aktualizacja przyniesie powiew świeżości zarówno starym, jak i nowym graczom. Teraz gracze mogą swobodnie tworzyć swoje wymarzone miasta, dostosowywać grę do swoich preferencji i dzielić się nimi z innymi graczami. Paradox Interactive opublikował również wytyczne dotyczące tworzenia modów dla zainteresowanych tutaj.

Dodatek Beach Properties Asset Pack i wsparcie dla modów zostaną udostępnione 25 marca. Skorzystaj z porównywarki cen dLcompare, aby uzyskać najlepszą ofertę na Cities: Skylines II.

  Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

  Zasubskrybuj newsletter DLCompare