Instant Gaming EU
 
 

Cities: Skylines II poprawia wydajność dzięki dużej łatce

Cities: Skylines II poprawia wydajność dzięki dużej łatce

Pomimo bycia jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku w gatunku city builderów, Cities: Skylines II spotkało się z mieszaną krytyką ze względu na wydajność na PC w momencie premiery. Mimo że Paradox Interactive i Colossal Order ostrzegały fanów o stanie gry, jest to trudna do przełknięcia pigułka, a gra została poddana negatywnym recenzjom na Steam. Mimo to studio deweloperskie nadal pracuje nad ulepszeniem gry zgodnie z planem, a pierwsza duża aktualizacja dla Cities: Skylines II jest już dostępna.

 

 

Ciężka praca nad naprawą problemów

Pierwsza popremierowa łatka do Cities: Skylines 2 zawiera kilka optymalizacji, które nie rozwiązują wszystkich problemów, ale są dobrym punktem wyjścia dla gry, która mogłaby być uznana za wczesny dostęp.

 

  • Zmieniono LOD, aby był niezależny od rozdzielczości renderowania, aby uzyskać bardziej spójną wydajność przy wysokich rozdzielczościach.
  • Drobna optymalizacja mgły
  • Optymalizacje i poprawki głębi ostrości
  • Poprawki globalnego oświetlenia
  • Zoptymalizowano zacinanie się podczas odradzania się/poziomowania budynków
  • Zoptymalizowano różne zacinania we wszystkich systemach
  • Naprawiono awarię po ulepszeniu turbiny wiatrowej
  • Naprawiono awarię po zderzeniu samochodu z wciąż ukrytym samochodem z przyczepą.
  • Naprawiono awarię ładowania siatki (występującą głównie przy niskich ustawieniach).

 

Deweloper Colossal Order stwierdził również, że problemy z wydajnością Cities: Skylines II nie są tak poważne, jak niektórzy mogą sądzić. Zidentyfikowali oni większość z nich i pracują nad możliwymi rozwiązaniami, które znacznie poprawią działanie gry na wielu różnych konfiguracjach sprzętowych.

 

"Po pierwsze, chcemy zapewnić, że problemy nie są głęboko zakorzenione w podstawach gry, więc w pełni oczekujemy, że będziemy w stanie poprawić wydajność w przyszłości. Problemy, z którymi obecnie się borykamy, są związane z renderowaniem gry, a obniżenie jakości efektów wizualnych, takich jak głębia ostrości, globalna iluminacja i wolumetria, zapewni odpowiednią wydajność bez wpływu na symulację - kosztem odrobiny przyjemności dla oka".

 

Wygląda na to, że Cities: Skylines II ma przed sobą długą drogę, zanim osiągnie optymalny stan, ale gra może liczyć na wsparcie ogromnej społeczności graczy, którzy pokochali jej poprzedniczkę. W końcu Cities: Skylines to wciąż jedna z największych gier w gatunku. W każdym razie, jeśli jesteś fanem serii, najtańsze oferty na Cities: Skylines II na PC są dostępne w naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare