Cities: Skylines II nie trafi w najbliższym czasie na konsole

Cities: Skylines II nie trafi w najbliższym czasie na konsole

Pomimo sukcesu Cities: Skylines, które przez długi czas było jednym z najpopularniejszych city builderów w gatunku, deweloper Colossal Order Ltd. nie wydaje się być w stanie trafić w sedno ze swoim następcą. Ogromne ambicje studia związane z Cities: Skylines II drogo go kosztują.

Po kilku opóźnieniach, finalna wersja gry miała wiele problemów w momencie premiery. Studio nawet ostrzegało o tym graczy przed udostępnieniem gry i obiecywało jej późniejsze ulepszenie. Kilka dużych łatek później wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale dodatkowe obciążenie pracą spowodowało kilka poważnych niedogodności. Nowe opóźnienia w dostarczaniu zawartości po premierze sprawiły, że fani byli nieco rozczarowani, mimo że znaczna część z nich zdecydowała się wspierać Cities: Skylines II.

Na szczęście studio deweloperskie poczyniło duże postępy w poprawie ogólnego stanu Cities: Skylines II i gra oferuje teraz bardziej stabilne wrażenia. Proces ten jest jednak powolny, a dodatkowy wysiłek wiąże się z konsekwencjami dla graczy konsolowych.

 

 

Opóźnienie na czas nieokreślony

Premiera Cities: Skylines II na PlayStation 5 i Xbox Series była planowana na październik tego roku po kilku przesunięciach. Teraz wydaje się, że studio nie będzie w stanie dotrzymać tego terminu, jak wyjaśniono na forach Paradox.

"Niestety, nie osiągnęliśmy jeszcze celów stabilności i wydajności, które wyznaczyliśmy dla wydania konsolowego. Bez Release Candidate (RC) nie jesteśmy w stanie dotrzymać październikowego terminu premiery.

Chociaż robimy powolne, ale stałe postępy, nadal istnieją nierozwiązane problemy wpływające na grę w sposób, który szkodzi wrażeniom graczy, które chcemy zapewnić. Oczekujemy, że w sierpniu otrzymamy nowy RC, który zostanie poddany szczegółowej ocenie. Ocena ta określi, czy możemy rozpocząć proces składania wniosków i podać solidną datę premiery, czy też należy zająć się dalszymi kwestiami".

Studio będzie kontynuować prace nad konsolową wersją Cities: Skylines II, która może zostać wydana w przyszłości. Do tego czasu najlepszym wyborem jest wybór wersji PC, jeśli jesteś doświadczonym fanem serii. Pamiętaj, że możesz znaleźć najlepsze ceny na Cities: Skylines II za pomocą naszej porównywarki.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare