Call of Duty będzie nadal dostępne na PlayStation

Call of Duty będzie nadal dostępne na PlayStation

Kiedy Microsoft próbował kupić Activision Blizzard, wszyscy wiedzieli, że będzie to miało reperkusje. Teraz, gdy organy regulacyjne i trybunały ostatecznie wyraziły zgodę na transakcję, nadszedł czas, aby zastanowić się, co stanie się z jedną z najbardziej kultowych serii FPS wszechczasów. Mowa oczywiście o Call of Duty, ulubieńcu graczy na PlayStation i serii, której kolejnym odsłonom groziło usunięcie z platformy Sony. Dokładnie to samo stało się wcześniej z Bethesdą i tytułami takimi jak Starfield, który będzie ekskluzywny dla PC i Xbox Series X/S.

Ekskluzywność niektórych gier wideo nadal jest silną bronią w wojnie konkurencyjnej między platformami na rynku, która od lat stawia Sony i Microsoft przeciwko sobie. Ponieważ Microsoft w końcu kontroluje Activision, wszyscy fani Call of Duty, którzy grają w tę grę na PlayStation, spodziewali się gorszego wyniku, ale wygląda na to, że nie stracą swojego ulubionego doświadczenia FPS, przynajmniej nie przez najbliższy czas.

Szybkie porozumienie

Uznając swoją porażkę, Sony pospiesznie podpisało umowę z Microsoftem, aby Call of Duty było dostępne na PlayStation przez dziesięć lat. Phil Spencer z Microsoftu ogłosił to za pośrednictwem Twittera kilka dni temu, po czym pojawił się komentarz prezesa Microsoftu Brada Smitha, który stwierdził, że firma "koncentruje się na zapewnieniu, że Call of Duty pozostanie dostępne na większej liczbie platform i dla większej liczby konsumentów niż kiedykolwiek wcześniej".

 

 

Dlatego wszyscy fani Call of Duty mogą być pewni, że będą mogli nadal grać w Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Warzone bez obaw. Jesteśmy pewni, że Microsoft będzie miał coś do powiedzenia na temat kierunku, w jakim franczyza podąży w przyszłych odsłonach serii Call of Duty, ale przynajmniej wiesz, że na razie będziesz mógł w nie grać na PlayStation. W każdym razie, możesz mieć pewność, że nasza porównywarka jest najlepszym narzędziem do zdobycia kluczy CD do Call of Duty: Modern Warfare 2 w najlepszej cenie, wraz z innymi przyszłymi grami z serii.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare